Roma pracuje nad Frattesim

Roma pracuje nad sprowadzeniem Davide Frattesiego do Trigorii. Gianluca Petrachi robi już od dawna w ciszy ruchy, aby znaleźć odpowiednią formułę. Giallorossi mają prawo do odkupu, aby pozyskać go z powrotem z Sassuolo za 15 mln euro, z którego mogą skorzystać do 30 czerwca. To duża kwota, którą dyrektor sportowy próbuje zmniejszyć pracując z agentem pomocnika i Gregoire Defrela.

Sassuolo wykupi po sezonie Defrela za kwotę, która, wraz z dodaniem pieniędzy za płatne wypożyczenie, wyniesie 12 mln euro. Francuski napastnik może być kluczem do zamknięcia operacji zakupu Frattesiego. Karta napastnika, z dołączeniem kilku milionów, jest ruchem dla definitywnego "ok". Przynajmniej tak jest w planach Petrachiego, który pracuje już z ekipą Sassuolo, starając się by wieści nie wyszły na jaw. Dyrektor sportowy jest też w kontakcie z agentami graczy, obawia się wejścia innych klubów, które oferują Sassuolo więcej niż 15 mln euro, które musi zapłacić Roma i to może skomplikować rozmowy z klubem z Emilii-Romanii.

Roma sprowadziłaby Frattesiego (pupil De Rossiego) już poprzedniego lata. Po Euro Under 20, w którym pomocnik był jednym z najlepszych graczy, było wiele kontaktów z agentem gracza i Sassuolo, ale 10 mln euro bez zniżek przy próbie odkupu zostały uznane za przesadzone. Frattesi poszedł potem na wypożyczenie do Empoli i kontynuował rozwój (5 goli w 27 meczach), przyciągając wiele uwagi. Przede wszystkim Juve, które jest zainteresowane od poprzedniego roku. Oraz Evertonu. Ancelotti wskazał scoutom The Toffees byłego gracza Romy i relacje były pozytywne. W związku z zawieszeniem lig Petrachi nie ma pośpiechu, ale cel jest jasny. Frattesi jest celem Romy.

Napisane przez: abruzzi dnia 25.03.2020; 21:11