Z Genoą bez Florenziego i Kolarova

Po względnie spokojnym grudniu, styczeń zaczął się dla Giallorossich fatalnie pod względem różnego rodzaju absencji. Po tym jak na co najmniej miesiąc z kadry wypadł Mkhitaryan, dziś pożegnaliśmy do końca sezonu Zaniolo.

W międzyczasie dwa mecze z powodu problemu z przywodzicielem opuścił Fazio, z kolei Spinazzola nie trenował przez cały ostatni tydzień i nie mógł wybiec na boisko z Juventusem. Tajemniczo wydłużają się też rekonwalescencje Kluiverta i Pastore, a jedynym, który opuścił szpital jest, na szczęście, Cristante. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się Coppa Italia i konieczność grania co 3-4 dni.

Już w czwartek Giallorossi zagrają w 1/8 finału z Parmą, a Fonseca nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego za kartki Dzeko. Jeszcze większe problemy ze składem będzie miał jednak w niedzielnym ligowym pojedynku z Genoą. Na listę niedysponowanych trafili bowiem dziś Florenzi i Kolarov, którzy otrzymali z Juventusem po piątym żółtym kartoniku i na Marassi nie pojadą. W ten sposób, w kontekście niedzielnej potyczki, Fonseca ma na tę chwilę w obwodzie, jeśli chodzi o nominalnych bocznych obrońców, jedynie Bruno Peresa i Spinazzolę.

Napisane przez: abruzzi dnia 12.01.2020; 23:25