Fonseca: Trójka w obronie? Jest taka opcja, zobaczymy

Dziś o 10, przed treningiem, konferencję prasową odbył Paulo Fonseca. Oto co miał do powiedzenia trener, jeśli chodzi o konkretnych graczy, rozwiązania na spotkanie, a także mercato.

Do grupy wrócił Cristante, jest gotowy? Jak czuje się Spinazzola?

- Spinazzola nie trenował w tym tygodniu z powodu wirusa. Dopiero dziś będzie z nami trenował, nie znajduje się w kondycji fizycznej by zagrać w tym meczu od początku. Cristante jest gotowy, trenował przez cały tydzień. Czuje się dobre, ale nie jest w najlepszej kondycji, choć jest gotowy by zostać powołanym.

Wśród hipotez, które oceniasz, jest też gra trójką w obronie?

- Zobaczymy jutro. Opcja jest zawsze, zobaczymy.

Rywale Romy poprawiają się w mercato. Jest ryzyko, że Roma w styczniu nic nie zrobi? Odnoszę się szczególnie do napastników. Oczekujesz, że coś może się rozwinąć w tym mercato?

- Rozmawiałem i mówiłem, że nie lubię za bardzo styczniowego mercato. Niełatwo jest znaleźć graczy gotowych do tej drużyny. Dla mnie te mercato może być okazją na pozyskanie graczy na przyszłość. Mamy takie dwie możliwości, ale moim zdaniem nie jest łatwo znaleźć graczy gotowych do wejścia do drużyny. Jeśli będziemy mieli okazję znaleźć takiego piłkarza, będziemy uważni. Rozmawiałem z Petrachim o tego rodzaju sytuacjach. Zobaczymy, zawsze z zamiarem poprawy drużyny. Nie chcę pozyskiwać graczy tylko by pozyskiwać, by było ich więcej, ale jedynie by poprawić zespół.

Kalinic strzelił ostatniego gola rok temu, Dzeko jest z siedmioma golami napastnikiem, który zdobył najmniej goli spośród pierwszej szóstki. To problem środkowego napastnika czy również innych atakujących w grze, którą proponujesz?

- To prawda, że powinniśmy strzelać więcej, ale nie jestem zmartwiony liczbami graczy, Dzeko czy innych. Zaniolo ma najwięcej goli ze skrzydłowych. Muszę powiedzieć, że gdy robię analizy drużyny jest dla mnie ważne by zespół stwarzał okazje. To prawda, że powinniśmy strzelać więcej, ale okazji do goli jest dużo. To dla mnie najważniejsze.

W przeszłości narzekałeś, że gra się za dużo. Martwi ciebie fakt, że w styczniu Roma będzie grała zawsze wieczorem? Jak czuje się Kluivert? Może być dostępny na mecz pucharowy?

- Nie, nie będzie dostępny. Myślę, że Kluivert wróci w przyszłym tygodniu do treningów z nami. Styczeń to czas jak każdy inny i graliśmy tak w przeszłości. Zespół dobrze odpowiedział w momencie gdy mieliśmy dużo spotkań. Styczeń jest dla nas bardzo ważny, ale myślę, że nie ma problemu.

Stawiasz nadal na Undera? Może odejść, jeśli wpłynie bardzo poważna oferta?

- Nie myślimy o tej sytuacji. Jest graczem, który poprawia się fizycznie i taktycznie, nie gra, gdyż bardzo dobrze gra Zaniolo, tylko z tego powodu, ale nie myślimy o jego sprzedaży. 

W trakcie lat uda ci się zajść na szczyt ligowy poprzez grę i pomysły czy też potrzebne są pieniądze i stadion? W przyszłości trenowałbyś Juventus?

- Nie myślę o przyszłości, myślę o teraźniejszości. Teraźniejszością jest Roma i nie myślę o niczym innym. Wszyscy powiedzieli, że to rok zero Romy. Pracujemy, aby Roma wróciła mocniejsza. Myślę, że w krótkim czasie stworzą warunki, aby Roma przyszłości mogła walczyć z drużynami jak Juventus i Inter. Myślę, że wydarzy się to w krótkim czasie.

Napisane przez: abruzzi dnia 11.01.2020; 14:37