Roma i Milan zamykają drzwi przed Corriere dello Sport

"Black Friday", taki tytuł pojawił się dziś na okładce głównego wydania Corriere dello Sport przed jutrzejszym, hitowy meczem 15 kolejki Serie A między Interem i Roma. Pierwsza strona wydawanego w Rzymie dziennika sportowego szybko obiegła cały świat.

Cóż było w tym sensacyjnego? Otóż na okładce pojawiły się wizerunki czarnoskórych graczy, Chrisa Smallinga i Romelu Lukaku, jako nawiązanie do swego rodzaju derbów między kolegami z Manchesteru United i zapowiedzi ich boiskowej rywalizacji w jutrzejszym spotkaniu. Obydwaj gracze zostali wypożyczeni latem do Romy i Interu i zbierają w Serie A znakomite noty. Niestety, zestawienie z dwójką czarnoskórych graczy tytułu "Czarny piątek", również w nawiązaniu do światowej akcji sprzedażowej, która miała tak naprawdę miejsce w zeszły piątek, było co najmniej niefortunne. Od razu pojawiły się w mediach komentarze o zagrywce o znamionach rasistowskich i choć być może autorzy nie zrobili niczego umyślnie, to niesmak pozostaje.

Dyrektor dziennika, Ivan Zazzaroni, nota bene sympatyzujący od lat właśnie z Interem wydał świadczenie na portalu dziennika: "Black Friday", dla tych którzy chcą i potrafią zrozumieć, był jedynie pochwałą różnorodności, dumą z różnorodności, wspaniałego bogactwa różnorodności. Jeśli tego nie rozumiesz, to dlatego, że nie możesz tego zrobić lub nie umiesz. Niewinny tytuł dodatkowo idealnie argumentowany przez Roberto Perrone, został przekształcony w truciznę przez tych, którzy truciznę mają w sobie".

Niewielu spodobały się owe tłumaczenia. Bardzo daleko poszły Roma i Milan. Obydwa kluby zsolidaryzowały się i wydały jeden wspólny komunikat, który pojawił się na portalach obydwu drużyn. AS Roma i AC Milan zdecydowały się zamknąć do końca roku swoje centra sportowe przed Corriere dello Sport i zakazały piłkarzom jakiejkolwiek aktywności z tym dziennikiem.

Napisane przez: abruzzi dnia 05.12.2019; 19:47