Plotki transferowe: Zaniolo out, Alderweireld in

Kolejny ruch prawie niezauważalny, ale wskazujący. Nicolo Zaniolo jst coraz dalej od Romy. I Roma już zdecydowała, podaje, znane w ostatnim czasie z szukania sensacji, Corriere dello Sport.

Jutro lub najpóźniej we wtorek, Baldini spotka się ponownie z Tottenhamem, aby wprowadzić hipotezę wymiany na Tobyego Alderweirelda, belgijskiego obrońcę, którego Fonseca chciałby jako następcę Manolasa. Głównym spotkaniem wydarzenia będzie jednak Zaniolo. Dlaczego? Maurico Pochettino, trener finalisty Ligi Mistrzów, zakochał się w talencie Zaniolo i chciałby mieć go jak najszybciej w swojej kadrze. Anglicy przedstawili już agentowi, Claudio Vigorellemu, przerażającą ofertę: sześć lat kontraktu i dużo wyższe liczby niż te, które zaproponował przed odejściem Monchi. Mniej więcej dwa razy tyle euro. Zaniolo jeszcze nie zaakceptował oferty, gdyż o cierpliwość prosi Juventus. "Spokojnie, ja cię wezmę", dał mu do zrozumienia Paratici. Który obiecał Vigorellemu dobrą umowę. Planem Juventusu, zaangażowanego w tych dniach w transfer De Ligta, jest przekonanie Higuaina do pójścia do Romy i uzyskania w zamian Zaniolo, który czeka w perspektywie gry z Cristiano Ronaldo, ale przede wszystkim pozostania w Serie A.

Tymczasem Alfredo Pedulla podaje na swoim portalu, że trwają właśnie rozmowy w sprawie transferu. Przedstawiona została oferta opiewająca na 50 mln euro: Alderweireld (który naciska na transfer do Romy) i 27 mln euro. 30-letni defensor ma umowę, która wygasa za rok i klauzulę, która kończy się 25 lipca. Tottenham, przy rozmowach w sprawie Belga, zdecydował się nie robić zniżek. Teraz, włączając w to Zaniolo, chce wyjść Romie naprzeciwko, schodząc z 28 mln euro klauzuli do 23 mln i dopłacając 27 przy wycenie Zaniolo na 50 mln. Juventus chciałby zaoferować w wymianie Higuaina, ale ten opiera się przed transferem od Rzymu.

Napisane przez: abruzzi dnia 14.07.2019; 11:50