Fonseca: Najważniejszą rzeczą jest zbudowanie odważnej drużyny

Zgodnie z zapowiedziami mediów, Paulo Fonseca wylądował dziś rano w Rzymie, rozpoczynając oficjalnie swoją przygodę w Romie. Trener udzielił też wywiadu dla Roma TV.

Miałeś jakieś wątpliwości odnośnie twojego przybycia do Romy?

- Nie myślałem o tym dwa razy. Bycie trenerem Romy jest jednym z celów wielkiej części trenerów w Europie. Jak powiedziałem, jestem bardzo zadowolony i zmotywowany, mam pragnienie zbudowania czegoś szczególnego i innego, zgodnego z moimi pomysłami. Możemy dokonać wielkich rzeczy. Rozmawialiśmy o moich pomysłach, pomysłach kierownictwa i prezydenta. Myślę, że było to owocne spotkanie. Rozmawialiśmy o wielu rzeczach. Poczułem wsparcie prezydenta, wydawał się mi bardzo zainteresowany moimi pomysłami. Spotkanie poszło bardzo dobrze.

Trigoria ci się podoba?

- Struktury zrobiły na mnie wielkie wrażenie, biura są nowe i piękne. Jest piękna atmosfera. Teraz znam lepiej centrum Trigorii, moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Czujesz się dojrzały po doświadczeniu w Szachtarze?

- Teraz czuję się bardziej doświadczony. Doświadczenie na Ukrainie było piękne. Z Szachtarem wygrałem dużo. Myślę, że te wyzwanie jest inne, włoska piłka jest inna. Jestem gotowy rozpocząć pracę i przekazać moje idee z doświadczeniem, które nabyłem. Jestem naprawdę bardzo zmotywowany.

Pamiętasz mecz z Romą?

- Pamiętam bardzo dobrze Olimpico i mecz. Przegraliśmy przy tej okazji 0-1. To był trudny moment, ale na stadionie była fantastyczna atmosfera i mam nadzieję móc przeżywać ją na każdym meczu. To nam na pewno pomoże, potrzebujemy naszych kibiców i jestem pewien, że będą z nami zawsze i że będą nas wspierać jak w tamtym meczu. Mam swoje idee i chce je wdrożyć. 

Cele?

- Najważniejszą rzeczą jest zbudowanie odważnej drużny, to mój główny cel i myślę, że z tymi graczami będzie możliwe zbudować odważny zespół, który nie będzie miał problemów z mierzeniem się z najmocniejszymi i z najsłabszymi. Chcę by moi gracze pokazywali odwagę i jakość gry. Przede wszystkim zespół musi poznać moje idee. Musimy zmotywować graczy. To piłkarze o wielkiej jakości i z naszym sposobem gry dodatkowo się rozwiną i poprawią. Chcę odważnych graczy, gdyż nie będzie łatwo wdrożyć nasz styl gry. Jednak jak powiedziałem, wierzę w jakość tych graczy. Możemy zbudować wielki zespół.

Przekaż dla kibiców?

- Kibicom chcę powiedzieć, że naszym zamiarem jest stworzenie czegoś szczególnego. Czegoś co sprawi, że będą dumni z tej drużyny mecz po meczu. Potrzebujemy kibiców, wszyscy razem możemy zbudować coś wielkiego i zaproponować wielką pikę, aby byli dumni. Jesteśmy pewni, że kibice będą przy zespole.

Napisane przez: abruzzi dnia 24.06.2019; 17:40