Roma i Napoli zainteresowane Bogdanem

23-letni defensor Livorno znalazł się na celowniku „Giallorossich” i “Azzurrich”. Luka Bogdan zaliczył w tym sezonie 20 występów w Serie B w barwach toskańskiej drużyny, która zakończyła rozgrywki na 13. miejscu.

Okazał się ważnym zawodnikiem, który miał duży wkład w utrzymanie się zespołu Roberto Bredy w drugiej lidze. Młody stoper ma teraz możliwość wskoczyć na wyższy poziom, bowiem nie brakuje klubów zainteresowanych jego pozyskaniem. Według ostatnich doniesień serwisu calciomercato.it, Roma wypytywała o chorwackiego obrońcę i poważnie rozważa jego pozyskanie. Również Napoli interesuje się byłym zawodnikiem Vicenzy i Catanii. Jego kontrakt z obecnym klubem obowiązuje do 2023 r., a jego obecna wartość jest szacowana na ok. 400 tys. euro.

Zawodnik będzie musiał wybrać odpowiednią ścieżkę kariery: od razu rzucić się na głęboką wodę i wskoczyć do klubu z górnej półki czy trafić najpierw do drużyny średniej klasy, by zyskać niezbędne doświadczenie, by zagrać w topowym zespole. Zobaczymy co z tego wyjdzie, w każdym razie Livorno jest gotowe wysłuchać ofert. drużyna z Toskanii zakupiła tego gracza latem ubiegłego roku za ok. 1 mln euro, ale póki co jeszcze nie ustaliła wysokości odstępnego i czeka na propozycje.

Napisane przez: aniolbezserca dnia 17.05.2019; 21:24