Il Tempo: 26 święto, a dziś protesty

(Il Tempo - F.Biafora) Ponad 20 tysięcy sprzedanych biletów w mniej niż dziesięć godzin i praktycznie wyprzedane Stadio Olimpico. Na ostatni mecz De Rossiego w barwach Romy powtórzyło się to co stało się przy pożegnaniu Tottiego z futbolem.

Kibice Giallorossi, od razu po wiadomości na portalach społecznościowych o zakończeniu ery DDR-a, wzięli za cel ataku sklepy biletowe i stronę klubu (zawieszając portal zakupowy), aby zapewnić sobie bilety na mecz z Parmą. Wielu pozostanie bez upragnionego kuponu, ale w Trigorii jest nadzieja by móc sprzedać 5 tysięcy miejsc na Distinti Nord Ovest, zwyczajowo przyznawane gościom.

Oprócz klimatu, mieszanki świętowania i żalu, co będzie miało miejsce 26 maja, z godziną, która jest wciąż do ustalenia przez Ligę, w mieście panuje atmosfera ciężkich protestów pod adresem kierownictwa i Pallotty. Kibice, którzy w Sassuolo nie oszczędzą atakowania amerykańskiego prezydenta, mają zamiar manifestować od razu pod centrum Bernardiniego, wyrażając swój przeciw na warunki zwolnienia De Rossiego, idola ludzi, którzy zaledwie dwa lata temu pożegnali Tottiego, kolejny wieczny symbol. To będą gorące dni w stolicy.

Napisane przez: abruzzi dnia 15.05.2019; 09:31