CdS: Zaniolo bliski nowej umowy

Wszystko gotowe do odnowienia umowy Nicolo Zaniolo z Romą, w czerwcu - gdy wygaśnie pierwszy rok jego kontraktu - talent Giallorossich będzie mógł złożyć podpis, aby przedłużyć dodatkowo swoją obecność w stolicy Włoch i otrzymać zasłużoną podwyżkę zarobków. 

Pomocnik Romy będzie zarabiał około 2 mln euro netto za sezon plus bonusy przez kolejnych pięć lat, odrzucając tym samym propozycje, które wpłynęły z wielkich klubów Europy i Juventusu. Zaniolo pozostanie w Romie niezależnie od awansu do najbliższej Ligi Mistrzów: kierownictwo Giallorossich wybrało postawienie na 19-latka również w przyszłym sezonie, przekonane, że jego wartość techniczna i ekonomiczna może tylko wzrastać i przynieść w przyszłości klubowi dodatkowe profity. W oczekiwaniu na podpis pod kontraktem Nicolo postanowił zainwestować pierwsze (i przyszłe) wynagrodzenie w budowę. Pomocnik bowiem "podarował" w lutym nowy dom rodzinie, która mieszka w Spezii: dwupiętrowy apartament niedaleko od Vitale Italia, gdzie mieszkają tata Igor i siostra Benedetta. Pokój Nicolo (który mieszka w Rzymie w dzielnicy Eur z mamą) nie zostało jeszcze umeblowane, ale są już zdjęcia w koszulce Romy, a na ścianie wisi koszulka z jego debiutu w seniorskiej reprezentacji.

Rodzina Zaniolo zbierze się w sobotę wieczorem na San Siro przy okazji meczu z Interem, byłym zespołem Nicolo. Na trybunach obok Igora i Francesci będzie też Claudio Vigorelli, agent pomocnika Giallorossich: po zakończeniu meczu rodzina przeniesie się do Fiumaretty, 20 kilometrów od Spezii, aby świętować Wielkanoc. Potem Zaniolo wróci na boiska Trigorii, aby przygotowywać się do ostatnich pięciu meczów sezonu.

Napisane przez: abruzzi dnia 19.04.2019; 12:33