Kluivert: Nie żałuję odejścia z Ajaxu

Justin Kluivert udzielił wywiadu dla holenderskiego portalu ad.nl przy okazji awansu Ajaxu Amsterdam do półfinału Ligi Mistrzów.

Serie A jest trudna?

- Graliśmy przeciwko Chievo i koniec końców była to batalia, mieli taki sam plan taktyczny jak wszystkie inne zespoły w Serie A. To odróżnia bardzo ligę od Holandii. W Ajaxie często wygrywaliśmy mecze już w pierwszej połowie.

Żałujesz, że nie pozostałeś w Ajaxie?

- Ludzie mogą tak myśleć, ale tak nie jest. Cieszę się z chłopaków i życzę wszystkim jak najlepiej, to niesamowite, że Ajax zaskakuje w Europie. Jednak również Roma spisała się dobrze, nieomal awansowała do ćwierćfinału. Nie mam żadnego żalu, że odszedłem. Mieszkam sam, choć często jest obok mnie wiele osób. To sprawia, że jestem silniejszy.

Jesteś zadowolony z gry?

- Jeśli jesteś młody nie możesz oczekiwać gry we wszystkich spotkaniach. Po to trenujesz, ale to tak nie funkcjonuje. Po zmianie trenera stałem się graczem podstawowym, ale już u Di Francesco grałem sporo. Ranieri podszedł od razu do mnie i powiedział, że będzie stawiał na moją szybkość i żebym się bawił grając w piłkę. Pięknie było to słyszeć. Chcę zająć z Romą czwarte miejsce, aby awansować do Ligi Mistrzów i chcę zasłużyć na grę w reprezentacji.

Piękne słowa Ten Haga?

- Wysłałem wiadomość do Erika. Podziękowałem mu. Mam dla niego wielki szacunek i jego słowa były dla mnie dobre. Nie ma sensu mówienie gdzie bym był gdybym został w Ajaxie, co nie zmienia faktu, że obserwuję poczynania klubu. Cieszę się gdy wygrywają. Odniosę sukces w Romie, jestem tego pewien. Mój pierwszy sezon nie idzie źle, ale chcę więcej.

Napisane przez: abruzzi dnia 18.04.2019; 18:42