Awans za 15 mln

W grę wchodzi około 15 mln euro, w rzeczywistości pokrycie zarobków brutto Dzeko i Pastore, dwóch wielkich na poziomie wynagrodzeń w całej kadrze Romy. Wystarczyłoby tyle, aby zrozumieć jak ważny również z punktu widzenia ekonomicznego jest jutrzejszy mecz  w Porto.

Jak podaje Gazzetta dello Sport, owe 15 mln euro związanych jest z 10,5 mln euro bonusu, który UEFA przydzieli wszystkim drużynom, które osiągną ćwierćfinał Ligi Mistrzów, a także potencjalnym wpływem z biletów z meczu ćwierćfinałowego na Olimpico. Podsumowując, jest ewidentnym, że jeśli Roma przejdzie rundę, wówczas wpływy ekonomiczne, również dzięki martket pool mogą być nawet większe niż 15 mln euro.

Do tego dochodzą pośrednie korzyści ekonomiczne, a więc fakt znalezienia się w najlepszej ósemce Europy. Nie da się tego policzyć, ale jasnym jest, że Roma w ósemce byłaby z pewnością bardziej apetycznym i interesującym produktem dla ewentualnych sponsorów i inwestorów, zarówno tych aktualnych jak i przyszłych (również z rzutem oka na stadion Tor di Valle). Dlatego właśnie jutrzejszy mecz nie powinien zostać zlekceważony, gdyż są wynagrodzenia Dzeko i Pastore do zapłaty, ale też marka do wypromowania. 

Napisane przez: abruzzi dnia 05.03.2019; 14:14