Gonalons i Radonjic czyli pieniądze dla Romy

Choć mercato we Włoszech oficjalnie dobiegło końca, to jednak kluby Serie A mogą sprzedawać i wypożyczać piłkarzy do krajów, gdzie rynek transferowy jest jeszcze otwarty. Wczoraj Roma przeprowadziła taki transfer, wypożyczając do Sevilli Maxime Gonalonsa.

Francuz, który zaliczył nieudany sezon w Romie, przeniósł się do Hiszpanii na jeden sezon. W komunikacie Giallorossich nie ma nic o opcji wykupu, choć o takim prawie ze strony Sevilli donosi dziś Corriere della Sera. Mediolański dziennik pisze, że Gonalons został wypożyczony do Sevilli za darmo, a Roma zyska pieniądze pozbywając się konieczności płacenia jego wynagrodzenia. "Sezon w Serie A był ciężki, ale finał był dobry i teraz jestem gotowy do zrobienia wielkich rzeczy w klubie, który znam dobrze. Chcę dać z siebie wszystko dla tego klubu", powiedział Francuz jako piłkarz hiszpańskiego klubu.

Wypożyczenie Gonalonsa to nie koniec wieści transferowych, które interesują kibiców Romy. Francuski L'Equipe donosi bowiem, że bliski przenosin do Marsylii jest Nemanja Radonjic, który w Rzymie zasłynął jedynie z dziecinnych zdjęć w sieci i kwoty 4 mln euro za cały jego transfer do zespołu Giallorossich. Według francuskiego dziennika Marsylia jest gotowa zapłacić Crvenie Zvezdzie za kartę Serba 12 mln euro. Przypomnijmy, że Roma oddała jego kartę do serbskiego zespołu za darmo, zachowując bliżej nieokreślony procent z przyszłej sprzedaży. Według mediów jest to 15%, a więc Giallorossi mogliby zyskać z jego przenosin do Francji około 2 mln euro. 

Napisane przez: abruzzi dnia 21.08.2018; 18:05