Uraz Perottiego drobny. Kolarov kapitanem Serbów

Najbliższe dni będą poświęcone zgrupowaniom i meczom towarzyskim drużyn narodowych. Na zgrupowania udało się czternastu graczy Giallorossich, w tym m.in. Perotti, Kolarov, Florenzi, Pellegrini i Nainggolan.

Argentyńczyk nie zagrał w ostatnim meczu ligowym, z Crotone, z powodu problemów mięśniowych. Mimo tego odpowiedział na powołanie trenera Sampaoliego. Jak podaje portal pagineromaniste.com, u Perottiego wykluczono uraz mięśnia, a mamy do czynienia jedynie z lekkim dyskomfortem, stąd otrzymał zielone światło, aby pojechać na zgrupowanie. Lekarze Romy i Argentyny będą w stałym kontakcie, aby monitorować kondycję gracza.

Tymczasem Aleksandar Kolarov został nowym kapitanem reprezentacji Serbii. Ogłosił to na konferencji prasowej trener Krstajic. Obrońca Romy przejął opaskę po Ivanovicu. "Gdy trener mnie poprosił, odpowiedziałem od razu tak. Jestem w tej reprezentacji od dawna i jestem gotowy wziąć na siebie tą odpowiedzialność i wszystko co za sobą niesie", powiedział Kolarov.

Kapitanem Belgów nie będzie z pewnością Radja Nainggolan, który jednak wrócił na listę powołanych po kilku wykluczeniach i będzie mógł zagrać przeciwko Arabii Saudyjskiej. "23 graczy, których zabiorę do Rosji nie wyjdzie jednak w pełni z tych, których powołałem teraz. Są też gracze jak Chadli i Kabasele, nie zamykam drzwi przed nikim. Są jeszcze kontuzjowani, jednak ktokolwiek znajdzie się na Mundialu będzie wywodził się w dużej części z tej grupy", powiedział trener Belgów, Martinez.

Belgowie rozegrają w tym okresie tylko jeden sparing. Dwa czekają Włochów, którzy przygotowywali się dziś w ośrodku Coverciano. Pellegrini, z racji na wczorajszy występ od pierwszej minuty, wykonywał ćwiczenia rozładowujące. Florenzi z kolei ćwiczył regularnie z linią defensywy, na prawej stronie w czwórce obrońców, wymieniając się z Zappacostą.

Napisane przez: abruzzi dnia 19.03.2018; 19:49