Di Francesco: Schick jest gotowy do gry od początku

O 13:30 odbyła się konferencja prasowa Eusebio Di Francesco przed meczem z Chievo. Oto co miał do powiedzenia trener, jeśli chodzi o sytuację kadrową i jutrzejszy skład.

Będą duże rotacje czy nie?

- Tym bardziej w tym meczu skład będzie ściśle tajnym, aby utrzymać wszystkich graczy w atencji, po satysfakcji z awansu. Nawet oni nie wiedzą, kto zagra, postaram się utrzymać skład w tajemnicy do jutrzejszego poranka.

Dzeko i Kolarov w pierwszym składzie?

- Zobaczymy. Mogą zagrać ponownie, nie ma konieczności odpoczywania na siłę, było pięć dni na odetchnięcie. Muszę ocenić Perottiego i Florenziego, którzy nie trenowali z resztą składu.

W jakim punkcie jest Schick?

- Nie powiem ci, że zagra, ale jest gotowy do występu od pierwszej minuty. Oceniam możliwość wypuszczenia go do gry od pierwszej minuty, nadal nie wiem na jakiej pozycji.

Pellegrini jest gotowy do gry w pierwszym składzie? Jak się czują Nainggolan i Strootman?

- Czują się dobrze, Pellegrini czuje się świetnie, wybiorę jutro. Zaliczył dobry występ, z golem, co zdarzyło się też Strootmanowi. Po meczu ze Spal obydwaj otrzymali więcej pewności, gole dają każdemu piłkarzowi pozytywne odczucia. Pellegrini może zagrać od pierwszej minuty, tak jak i wejść w trakcie meczu. Nigdy nie powiem wam dzisiaj jaki będzie skład. Chcę, aby wszyscy byli w formie.

Emerson Palmieri jest gotowy do gry?

- Bardziej gotowy jest Schick, ale Emerson rozwija się, dobrze trenuje. Schick dał trochę mocniejszą odpowiedź z fizycznego punktu widzenia, ale jestem naprawdę zadowolony. W ciągu tygodnia, dziesięciu dni, zobaczycie go jako gracza pierwszego składu.

Opinia na temat Bruno Peresa? Trochę przepadł...

- Po Madrycie zagraliśmy trzy mecze, z dużym prawdopodobieństwem jutro zagra od początku. Kwestia została rozstrzygnięta. Są wybory, mam dwóch obrońców, Florenziego i Peresa. Jutro Peres zagra w pierwszym składzie. Jeśli byliście uważni, powiedziałem wam o kilku graczach do pierwszego składu.

Napisane przez: abruzzi dnia 09.12.2017; 14:04