Wraca Osvaldo. Kogo pominie Lucho?

(Corriere dello Sport - A.Ghiacci) - Zawieszenie na dwie kolejki, które pojawiło się po starciu w Bergamo z Cigarinim, minęło. Na następny mecz, ten w poniedziałek wieczorem, gdy na Olimpico przybędzie Genoa, Osvaldo będzie ponownie do dyspozycji. Stąd, nawet gdy tydzień przygotowań do meczu jest wciąż długi, zaczęły się już zakłady co do wyjściowej formacji i rozpoczęto już dyskusję.

Zwłaszcza w odniesieniu do wyborów, które zostaną podjęte w ataku: kto znajdzie się poza składem z czwórki Totti, Osvaldo, Lamela i Borini? Zazwyczaj grają trzej napastnicy, a jeden z czwórki wydaje się być kierowanym na ławkę. Chyba, że Luis Enrique nie zdecyduje się wdrożyć plan, który w Trigorii między kierownictwem a sztabem technicznym, znajduje się na uwadze od dłuższego czasu: Lamela ustawiony w środku pola. "Wciąż szukamy roli, w której spełniałby się najlepiej" mówiło się jakiś czas temu w Trigorii. "Przyzwyczajam się do swojej pozycji" powiedział Lamela po Palermo.

Dziś, po wolnej niedzieli, którą cieszyli się wszyscy, wznowią pracę w Trigorii kontuzjowani i ci, którzy opuścili w nie najlepszej kondycji boisko w meczu z Palermo. Będą Pjanic, Perrotta i Taddei: wśród trójki zostanie oceniona kondycja pierwszego w związku z naciągnięciem prawego uda, co pozostawia pewne wątpliwości odnośnie powrotu. Będą też środkowi obrońcy Juan i Burdisso, zaangażowani w fizykoterapię i specjalne ćwiczenia kontuzjowanych kolan. Będą też Argentyńczycy Gago i Heinze w celu kontroli po kilku boiskowych zderzeniach na "Barbera", które pozostawiły swój ślad.

 

Napisane przez: abruzzi dnia 12.03.2012; 11:12