Nemanja Matic w kierunku przedłużenia kontraktu

Nemancja Matic znajduje się o krok od podpisania nowej umowy z Romą. Serbski pomocnik jeśli wystąpi w kolejnym meczu ze Spezią, zaliczy 19 mecz w sezonie co uruchomi automatyczne przedłużenie kontraktu o kolejny sezon.

fot. © asroma.com

Ubiegłego lata po podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu z Romą jako wolny agent, wygląda na to, że Nemanja Matic przedłuży swój pobyt w Rzymie do 2024 roku, spełniając niezbędne kryteria związane z wynikami w swoim kontrakcie, donosi tuttomercatoweb.

Po zanotowaniu swojego dziewiętnastego występu w sezonie ze Spezią w nadchodzący weekend, Matic automatycznie uruchomi opcję przedłużenia kontraktu na dodatkowy rok.

Doświadczony pomocnik udowodnił już, że jest cenną kartą w talii Mourinho pojawiając się z ławki.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  19 stycznia 2023, 11:17

  Najlepszy drybler w Romie po Dybali XD

 • mold
  19 stycznia 2023, 11:18

  Pytanie może do innych widzicie różnicę pomiędzy jego grą a Cristante ?

  • abruzzi
   19 stycznia 2023, 11:30

   Ja nie widzę dużych. Znaczy trzyma się na pewno lepiej przy piłce, bo Brajan to potrafi jakieś nieskoordynowanie prowadzić piłkę i się zastawiać, a potem ją trafić. Brajan jest na pewno nieco lepszy w boiskowej geometrii i rozdawaniu piłki, dlatego jest u Mourinho zdecydowanym numerem jeden w środku pola. Jednak generalnie to trochę dwa takie same kołki i najbardziej w tym sezonie bolały oczy gdy oni pojawiali się wspólnie na murawie. Często włazili w te same strefy przy rozegraniu piłki. Jak tak się zdarzało, to drugi próbował gdzieś sztucznie zmieniać pozycję, nie pomagając wcale drużynie.
   Natomiast czytanie gry rywala to u obydwu level hard, tylko w złym tego słowa znaczeniu. Hard to oni mają problem ze zrozumieniem co się dzieje przy szybszych akcjach rywali.

  • majkel
   19 stycznia 2023, 12:47

   To wzajemne dublowanie się Brajanka z Maticem było piękne. Rodzina Entów razem na boisku :)

  • Omen
   19 stycznia 2023, 17:00

   xD Bryan Cristić i Nemanja Cristić.

 • Totnik
  19 stycznia 2023, 11:22

  Aż się dziwię że on 19 raz będzie wchodził na boisko :)

 • As11
  19 stycznia 2023, 11:25

  Dla Smallinga nie ma, dla Zaniolo nie ma (ofc to zupełnie inny kaliber niż Chris), ale dla Cristante 3 bańki i dla Maticia kolejne 3 się znajdzie. Le kabaret

  • Totnik
   19 stycznia 2023, 12:37

   No tej podwyżki dla Christiante o 100% też nie ogarniam

  • majkel
   19 stycznia 2023, 12:46

   Z Maticem nie ma co polemizować. Można poddawać pod wątpliwość słuszność decyzji o podpisaniu nowej umowy, ale taki był zapis w kontrakcie. Podobny ma Belotti, a kontraktu raczej z nim nie przedłużymy :v

   Za to jak pisze Totnik i jak pewnie myśli 99,9% osób, skąd nowa umowa dla Brajanka i podwyżka? Tej zagadki nie wyjaśniłby nawet Bogusław Wołoszański.

 • samber
  19 stycznia 2023, 22:41

  Miałem nadzieję, że Matić więcej wniesie do naszej gry, a on po prostu tylko gra. Może i w pewnym snesie ma swoją stabilność i nie twierdzę, że jakoś znacząco odstaje od kolegów z boiska, ale łudziłem się że coś tam ogarnie więcej. A pieniądze dla Cristante? Coś czuję, że Mou bardzo go chce bo taki właśnie zawodnik jest mu potrzebny. Zagra wszędzie, chociaż nigdzie bardzo dobrze. I raczej faktycznie daje z siebie maksa, nawet jak efekt jest średni.