Nandez opcją za darmo. DDR i Roma obserwują

Urugwajczyk, łączony w przeszłości z Romą, opuści za darmo Cagliari. W 2019 roku, na chwilę, skrzyżowały się drogi jego i De Rossiego. Czy teraz zejdą się ponownie, tym razem na dłużej?

fot. © asroma.com

Oto Nandez. Po kilku latach od pierwszego razu pomocnik Cagliari wraca do kręgu zainteresowań Romy. Posiada profil gracza, który podoba się De Rossiemu, który zna go z czasów Boca, gdy ich drogi zeszły się na kilka dni w Argentynie. 

Urugwajczyk zaraz potem wyleciał na Sardynię: był 2019 rok, ale obustronny szacunek (oczywiście odwzajemniony) pozostał nienaruszony. Jak donosi calciomercato.com, Nandez opuści Cagliari za darmo i jest typem piłkarza, z głodem gry i walki, o których prosi De Rossi. Ma 28 lat i jest nareszcie gotowy by wykonać wielki skok. W tym sezonie zagrał w 33 meczach i po tym jak pomógł drużynie Ranieriego w utrzymaniu, otrzymał też gorące pożegnanie od kibiców Rossoblu, z którymi wspólnie spadł też do Serie B.

Zagadką będą zarobki, aktualnie na poziomie 1,6 mln euro, które mogą znacząco wzrosnąć, jako że Nandez będzie posiadał kartę w swoim ręku. Obecność De Rossiego może być dla niego kluczowa. Zająłby miejsce Renato Sanchesa, który 30 czerwca opuści formalnie Trigorię. Nandez chciałby poznać szybko swoją przyszłość, być może prze wyjazdem na Copa America, zaplanowanym na koniec czerwca.

Komentarze

 • Totnik
  21 maja 2024, 12:02

  Zaczyna się łapanka grajków za darmoszkę ? :)

  • matekson
   21 maja 2024, 12:18

   Kurcze Nandez jest ok ale ile mu mają niby płacić, nie wyobrażam sobie więcej niż 2mln

 • PunioLP
  21 maja 2024, 12:17

  Weź już nie pierd…

  Dybała Svilar Ndicka na jakiej zasadzie przyszli?

  Jeśli to mieli być być tacy jak Nandez to trzy razy tak.

  • Barteq
   21 maja 2024, 12:21

   Łapanka odpadów których nikt nie chce 😡😡😡

  • Totnik
   21 maja 2024, 12:27

   No to czekamy na Cagliariskiego Dybałe :)

 • mold
  21 maja 2024, 12:29

  Coś za coś. Niestety ten zawodnik jeszcze jak przychodził do Caglliari miał lepsze notowania, później się zasiedział i jest takim ligowym dżemikiem. Ale jak się nie ma tego co się lubi… plus ma zastąpić Sanchesa czyli niewątpliwie będzie to wzmocnienie. Wierzę, że u De Rossiego i dla De Rossiego będzie grać na maksimum swoich możliwości, pytanie czy to będzie wystarczający poziom na Romę?

  • abruzzi
   21 maja 2024, 12:34

   Chłop swój pik miał po pierwszym sezonie w Cagliari, cztery lata temu. Dziś to nic więcej tylko solidny ligowiec. Na ławkę, za Sanchesa, ok, ale niczego bym się po nim wielkiego nie spodziewał. Jego nazwisko przykuwało uwagę kilku klubów cztery lata temu. Dziś już nie przykuwa. Gdyby tak było, to już zimą by go ktoś zakontraktował. Gdzieś tam krąży w plotkach, bo jest do wzięcia za darmo. Nie zdziwię się jak skończy w Fiorentinie/Torino.

  • PunioLP
   21 maja 2024, 12:45

   Ok zgoda ale do rotacji tak uniwersalny i waleczny grajek za darmo jak znalazł.

   Moim zdaniem zasiedział się w Cagilari i w mocniejszym klubie pokaże się choć równie dobrze jak w pierwszym sezonie w calcio. Tak czy inaczej dużo byśmy nie ryzykowali

 • takitam
  21 maja 2024, 12:37

  Do środka pola za darmo?
  Co może się nie udać?
  Jeszcze kontrakt za jakieś 2,5 mln

 • Werewolf
  21 maja 2024, 14:45

  Ciekawe czy zostanie Paredes? Niby gość zagrał mnóstwo meczy, ale to dalej taki sam palant jak zawsze. Ma mental, który jest do zaakceptowania u wybitnego gracza, bo nadrabia grą, ale u przeciętniaka, jak on, jest tylko balastem. Gdyby za niego przyszedł bardziej jakościowy gracz do pary z Cristante, albo choć do rotowania tego odpaleńca, to byłoby faktyczne wzmocnienie. Ciekawe co z Bove? Nie chcemy tracić wychowanków, jak go wpisać w obecną układankę na boisku?

  • Barteq
   21 maja 2024, 15:54

   Chwilowo chyba Rodri nie jest chyba zainteresowany przeprowadzką do Rzymu więc trzeba będzie musiał wystarczyć Paredes 😒 może chociaż agent Kimmicha nam go wciśnie?

 • riss
  21 maja 2024, 17:31

  Czyli szukamy kolejnego szrotu do środka pola, Sanchez pomimo że okazał się klapą podobnie jak Wijnaldum to jednak jeśli chodzi o umiejętności to jednak była wyższa półka. Teraz chcemy za free kolejnego gościa który gra tak sobie w zespole który co sezon walczy o utrzymanie … czy na kimś takim nam zależy, bo za Nandeza docelowego rezerwowego wolałbym już kolejnego wychowana z Primy.

 • MMACieciu
  21 maja 2024, 22:24

  Jeśli dostanie więcej niż 1,5 mln za sezon to znaczy że tu się już nigdy nic nie zmieni