Mourinho: Zaniolo zostaje. Karsdorp nie będzie grał dopóki będzie chciał

Jose Mourinho odniósł się na konferencji prasowej do sytuacji Zaniolo, Karsdorpa, Smallinga oraz Wijnalduma. Trener dał też lekki prztyczek w nos Tiago Pinto odnośnie spóźnionego transferu Shomurodova.

fot. © asroma.com

Jose Mourinho pojawił się dziś po południu na przedmeczowej konferencji prasowej. Trener odpowiadał na pytania przed arcyważnym meczem z liderem tabeli, Napoli. Połowa konferencji została poświęcona pytaniom dotyczącym pogłosek transferowych.

Jak będziecie zarządzać Zaniolo?

– Nie mogę ci odpowiedzieć, niestety wydaje się, że to ja mam rację. Niestety, rzeczywistością staje się to co powiedziałem po meczu ze Spezią.

Dlaczego niestety?

– Dlatego, że gracz chce odejść od miesiąca. Po meczu ze Spezią dałem wszystkim wolny poniedziałek, z kolei we wtorek był opcjonalny trening. Wszyscy piłkarze, którzy nie zagrali ze Spezią, wówczas trenowali, na trening przyszło też wielu graczy ówczesnego podstawowego składu. To są właśnie piłkarze, których pożądają trenerzy. Również ci, którzy nie grają, muszą myśleć, że zespół może ich potrzebować. Tego chcę. Jeśli jeden piłkarz mówi cały czas wszystkim, że nie chce grać w Romie, muszę powiedzieć „niestety”. Idealną sytuacją jest taka by gracz był szczęśliwy. Powiedziałem, że spodziewam się jego pozostania, ale dziś dodaję „niestety”. Dziś ponownie Zaniolo nie będzie do mojej dyspozycji na mecz.

Kadra jest taka sama jak wcześniej z Solbakkenem, ale bez Zaniolo i Karsdorpa. Została osłabiona?

– Przede wszystkim dziękuję wam za wiele życzeń, które napłynęły do mnie dwa dni temu. Dostałem też prezenty, dziękuję za wszystkie. Moim prezentem dla ciebie jest skład jaki zagra jutro: Rui, Zalewski na prawej, Spinazzola na lewej, tradycyjna trójka obrońców, Cristante i Matic w środku, Lorenzo, Paulo i Tammy w przodzie. Transfer Shomurodova trzeba było dopiąć wcześniej: to świetny chłopak, który potrzebuje gry. Potrzebuje i zasługuje by grać przez sześć miesięcy.

Karsdorp jest poza kadrą?

– Będzie poza nią dopóki sam będzie chciał. Nie trzeba wiele by być w kadrze, obecnie ma mały problem, ale trenuje cały czas z grupą. Ktoś w tym przypadku okazał się kłamcą, przypisując mi i klubowi fatalny wizerunek, na który nie zasłużyliśmy. Jeśli chodzi o Ricka, wszystko zależy od niego.

Wijnaldum?

– Czas pomaga, zaczyna robić małe rzeczy z zespołem. Czas mija, a jego powrót się zbliża. Nie wiem kiedy do tego dojdzie. Być może brakuje tygodnia, dziesięciu dni by trenował regularnie i trzech tygodni by grał, ale nie wiem. Nie ma w tym przypadku żadnych opóźnień.

Smalling?

– Gra bardzo, bardzo dobrze, pokazując, że jest skoncentrowany na Romie i swoim profesjonaliźmie. Sytuacja jest otwarta, nigdy z nim o tym nie rozmawiałem. Myślę, że chce zostać. Klub rozumie jak ważnym jest graczem. Można znaleźć porozumienie. Myślę że jest więcej szans, że zostanie niż odejdzie. Obydwie strony muszą osiągnąć porozumienie. Roma potrzebuje Chrisa i nie widzę go tak dobrego w innym miejscu niż Roma. Trzeba osiągnąć porozumienie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Romanistic
  29 stycznia 2023, 01:54

  Czuję, że dziś wygramy. Jednym golem, ale wygramy.

  • MMACieciu
   29 stycznia 2023, 06:59

   Optymista:) ja remis biorę w ciemno

 • Felek
  29 stycznia 2023, 07:21

  No średnio widzę ten środek pola na Napoli -.-

 • Totnik
  29 stycznia 2023, 09:09

  Raz Zaniolo daje z siebie z wszyeko a raz od miesiąca już nie chce grać i na trening nie przychodzi, jak ta prawda etapu potrafi być zmienną :)

  • samber
   29 stycznia 2023, 11:58

   Daje z siebie wszystko o ile pojawi się na treningu :)

 • Canis
  29 stycznia 2023, 11:55

  Kurde Karsdorp to ma fajne życie. Będzie pracował wtedy, jak mu się zachce pracować a do tego czasu, chłopak będzie leżał i pachniał. Taki pracodawca to skarb.

  • samber
   29 stycznia 2023, 11:57

   Trochę nie tak. Dla zawodnika praca to głównie treningi, zawody też, ale to taka wisienka na torcie, można powiedzieć że nagroda, bo nie każdy kto trenuje wychodzi na zawody.