Mourinho: W Romie po moim odejściu nic się nie zmieniło. Nie grają, aby wygrywać.

The Special One, przy okazji meczu towarzyskiego pomiędzy Portugalią a Chorwacją, udzielił wywiadu, w którym ponownie nie szczędził słów krytyki pod adresem Giallorossich.

fot. © asroma.com

José Mourinho ponownie zabiera głos i nie szczędzi krytyki pod adresem Romy i jej zarządu. Robi to tuż przed towarzyskim meczem przed Euro 2024 między Portugalią a Chorwacją, rozpoczynając od wyboru trenowania Fenerbahçe. Oto jego słowa:

– To, co skłoniło mnie do zaakceptowania oferty, to fakt, że brakowało mi gry o zwycięstwo. Chciałem trenować, aby wygrywać. W Romie nie graliśmy, aby wygrywać. Mówiono, że Roma grała, aby wygrywać, bo jeśli gdzieś jestem, to zawsze gram, aby wygrywać, ale to była nieprawda. Tak bardzo, że od mojego odejścia do końca sezonu nic się nie zmieniło. To, co osiągnęliśmy w rozgrywkach europejskich, było trochę niestandardowe, ale na poziomie krajowym nie udało nam się rywalizować. Fenerbahçe na poziomie europejskim oczywiście będzie miało swoje trudności, ale na poziomie krajowym… Historycznie mamy Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, czasami Trabzonspor. Będziemy walczyć o mistrzostwo i to mnie motywuje. W Romie już tego nie miałem, w Tottenhamie również tego nie miałem, i brakowało mi tego, by zawsze grać o zwycięstwo i nie pozwalać sobie na tracenie punktów” – powiedział Mourinho w wywiadzie dla 'O Jogo’.

Komentarze

 • Totnik
  9 czerwca 2024, 07:30

  Skomentował bym… Ale mi się nie chcę. Dajmy sobie już spokój z tym panem.

 • edemon
  9 czerwca 2024, 09:22

  Nadal go piecze po wywaleniu…

 • RomanoItaliano
  9 czerwca 2024, 09:54

  O ty wariacie. Trochę słabo to o tobie świadczy skoro przez 2.5 roku nie udało się tobie zaszczepić chęci wygrywania co mecz w tych zawodnikach 😅🤷 ale Mou już tak ma – samo zaoranie

 • hako
  9 czerwca 2024, 10:31

  Oczko się odlepiło temu misiu. Na szczęście Jose sam się wypisał z poważnej piłki. Można się pośmiać z ludzi co myśleli że jak "walczył za Romę" to można było go nazwać romanistą. Widać co naprawdę myślał o tym klubie i piłkarzach i jak nie potrafi przetrawić kolejnego zwolnienia

  • majkel
   9 czerwca 2024, 10:53

   On "walczył" przede wszystkim za i dla siebie. Żeby mieć temat zastępczy dla wspaniałej gry i zbierania punktów w lidze :)

 • Malinek
  9 czerwca 2024, 10:38

  Ten Józef to jednak niesamowity buc jest. Kiedyś go lubiłem, ale jego czas w Romie dał mi do zrozumienia jaki jest naprawdę. Za każdym razem problemem jest klub, nie on sam. Dajmy już mu spokój, niech sobie gnije w tej Turcji. Sorry Romano:)

 • Omen
  9 czerwca 2024, 11:26

  Muchomor z wyjątkowo ostrą toksyną. Omijać z daleka.

 • delvecchio
  9 czerwca 2024, 13:04

  Siwy ma ewidentny problem z liczeniem punktów i bramek

 • abruzzi
  9 czerwca 2024, 13:11

  Niby z wiekiem ludzie mądrzeją, a w jego przypadku to idzie w drugą stronę. No cóż, po Turcji i jego dokonaniach w piłce w ostatnich 10 latach czeka go pewnie jakiś zespół z drugiej połówki tabeli w Portugalii. A, no i jest jeszcze zacna Arabia $audyjska.

 • PunioLP
  9 czerwca 2024, 14:11

  Dalej go lubie ale Jego czas już minął.
  Czym prędzej zda sobie sprawe, że nie jest już The Special One tym lepiej dla Niego…

  • samber
   9 czerwca 2024, 17:55

   Trudno żeby mógł to zrozumieć skoro są kluby gotowe płacić mu 10mln rocznie. Gdyby nie był dobry to by mu tyle nie płacili :)

 • Burdisso
  9 czerwca 2024, 14:17

  Turki to mają fantazje 10baniek na sezon dostał czyli podwyżka o 3 mln :D chyba marzy im się liga konferencji ;)

  • Totnik
   9 czerwca 2024, 14:36

   I 6 miejsce :)

 • samber
  9 czerwca 2024, 17:53

  Za dwa lata zaakceptuje chłop kontrakt w Lechu Poznań żeby grać o mistrzostwo. Jest jeszcze parę ciekawych lig, jak np. Dania, Finlandia, Słowacja – wszędzie będzie sobie mógł grać o mistrzostwo.

  • Totnik
   9 czerwca 2024, 18:33

   No raczej nie bo 10 baniek nikt nie da. Następny przystanek chyba tylko Arab$a

  • RomanoItaliano
   9 czerwca 2024, 19:23

   Już teraz nie miał dostać takiego hajsu a tu dup, ale w sumie tam dyrektorem sportowym jest Portugalczyk to nie ma co się dziwić 😅🤷

 • Canis
  9 czerwca 2024, 21:07

  Może sobie zabierze do Fenerbahce, swojego superczłowieka, co się zowie Eldor Potężny Uzbek Shomurodov? Sam se go wymyślił, to niech go zabiera.

 • buker7
  10 czerwca 2024, 12:57

  No debil. W Tottenhamie nie mógł sobie pozwolić na sukces w lidze? To co miał powiedzieć Ranieri trenując Leicester? Claudio nie płakał, nie biadolił i roztrzaskał ligę z zespołem który według bukmacherów miał zająć miejsce 12-17. Taki trener się zrobił z wielkiego Speszial Łan że musi mieć kosmiczny zespół na tle innych w lidze by walczyć o cokolwiek.