Mourinho: potrzebujemy 2 wzmocnień

Potrzebuję obu. Wzięcie tylko jednego nie tworzy on równowagi, której chcemy. Aby być zrównoważonym, potrzebujemy napastnika i pomocnika. Te słowa Mourinho uruchomiły karuzele nazwisk w dzisiejszej prasie.

fot. © asroma.com

Z pewnością nie tak wyobrażano sobie początek sezonu w wykonaniu Romy. 6 punktów zdobytych w dwóch meczach i 0 straconych bramek to ważne, ale tak naprawdę jedyne pozytywy po dwóch kolejkach sezonu rozegranych raczej nie z potentatami Serie A. W poniedziałek rano José Mourinho musiał poradzić sobie z ciosem, jakim była kontuzja Wijnalduma. Wieczorem widział, jak Zaniolo opuszcza boisko na noszach ze zwichniętym barkiem. Do tego dochodzą problemy w kreowaniu i wykorzystywaniu sytuacji. Konkluzja przed ostatnimi dniami mercato może być zatem tylko jedna. Roma na finiszu okna transferowego szuka pomocnika oraz napastnika. 

Podczas gdy nazwisko do wzmocnienia linii ataku jest doskonale wszystkim znane i brzmi Belotti, do którego potwierdzenia brakuje naprawdę niewiele, tak w temacie wzmocnienia środka pola, od momentu zatrudnienia Wijnalduma panowała kompletna cisza. Od niedzieli jest inaczej. Roma musi uzupełnić lukę w składzie, przynajmniej do momentu rozpoczęcia mundialu.

Pierwszym nazwiskiem, które pojawiło się dzisiaj, jest stary znajomy Romy, Leonardo Paredes. Graczem mocno interesuje się Juventusu, który nadal nie traci nadziei na urzeczywistnienie transakcji mającej na celu sprowadzenie Argentyńczyka do Turynu, będącej na ostatnim zakręcie trwającego od lata pościgu. Jednak aby go zakontraktować, podobnie jak w przypadku Belottiego w Romie, muszą najpierw zrobić dla niego miejsce w kadrze, co nie jest łatwe. Tę sytuację mogłaby spróbować wykorzystać Roma, bazując na dobrych relacjach z otoczeniem gracza, oraz na dodatkowej motywacji wydarcia kolejnego gracza z rąk ligowego rywala.

Innym, łatwiejszym, lecz niewątpliwie mniej spektakularnym nazwiskiem jest wolny agent Grillitsch. Bezrobotny Austriak już wcześniej pojawiał się w plotkach dotyczących Romy, jednak Tiago Pinto wolał zwrócić się wtedy w kierunku bardziej atrakcyjnych nazwisk. Kto wie jednak, czy w zaistniałej sytuacji, mając nóż na gardle i mało czasu dyrektor sportowy Romy nie odkurzy starej koncepcji, szczególnie biorąc pod uwagę, że po niedoszłym transferze do Fiorentiny Roma nie miałaby mocnej konkurencji w zakontraktowaniu piłkarza.

Oprócz zawodników zza granicy, w mediach pojawiają się również nazwiska dobrze znane na lokalnym podwórku jak na przykład ex-kapitan Torino Lukic. Gracz od dłuższego czasu chce opuścić zespół z Turynu, będąc na kursie kolizyjnym z klubem. Serb po kłótni z Juriciem został pozbawiony opaski kapitańskiej. Giallorossi są zainteresowani i mogą wykorzystać sytuacje, aby przekonać gracza do przeprowadzki do Trigorii, w której wszyscy mają nadzieje, że spotkałby swojego byłego kapitana Belottiego. Stosunki z turyńskim klubem, po sporze z Petrachim, wracają do tych z przeszłości, więc operacja mogłaby być realna. Zależy to oczywiście od wyceny Cairo, który jednak niechętnie sprzedaje po okazyjnej cenie.

W odwodzie na lokalnym rynku według włoskiej prasy mają być również Tameze z Verony i Bakayoko z Milanu. Pierwszy miałby okazje zaliczyć znaczny skok jakościowy przenosząc się do ekipy Giallorossich i na pewno z chęcią przystałby na transfer. Tiago Pinto miał już nawet kontaktować się z klubem z Verony w tej sprawie otwierając kanał negocjacyjny. W temacie drugiego, klub z Mediolanu bez problemu zgodziłby się na przerwanie wypożyczenia Francuza, ale Chelsea – właściciel karty – chce spieniężyć jego transfer i żąda 3 mln euro. Najbliższe dni pokażą czy którakolwiek z powyższy kandydatur przekona Mourinho oraz klub do zamknięcia transakcji. Jedno jest jednak pewne, czeka nas gorący tydzień na rynku transferowym.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • takitam
  23 sierpnia 2022, 11:56

  mała literówka w "pokarzą" – oby już nic nas nie pokarało :)

 • sirWojciechVojas
  23 sierpnia 2022, 12:07

  Ja bym dał więcej szans Bove w tej sytuacji i nie szukał na siłę. Ewentualnie postarać się o naszego Jakuba i tyle.

 • zolter
  23 sierpnia 2022, 12:13

  Paredesa chętnie bym widział znowu, ale PSG pewnie coś chce za jego karte no i skoro tam jest, to i kontrakt ma pewnie nie lichy.
  Grilitsch okej, przydałby się ktoś o profilu defensywnego pomocnika właśnie, z walka i odbiorem.
  Bakayoko to bym sobie darował, czerstwy był ostatnio.
  Wiadomo pogdybać i pozastanawiać sobie można ale Mourinho daje jasny sygnał że są potrzeby. Jak to się przełoży na działania (mam nadzieje że tak) okaże sie pewnie w najbliższych dniach.

 • Wuju
  23 sierpnia 2022, 13:53

  Radja się zaoferował wczoraj

  • takitam
   23 sierpnia 2022, 14:25

   A on jeszcze może biegać?

  • Omen
   23 sierpnia 2022, 14:38

   Pewnie szybciej biega z petem w gębie od tych naszych paralityków :)

  • Adamus
   23 sierpnia 2022, 15:49

   Ale po jednej paczce fajek czy po dwóch? :D

  • Frosti
   23 sierpnia 2022, 17:41

   Radja ostatnio w 5 meczach 3 bramki i asysta i jego zespół (Royal Antwerp) jest bliski gry w fazie grupowej LKE ;)

  • jaws
   23 sierpnia 2022, 23:49

   Radje bardzo chętnie to pół roku/rok bym przygarnął. komu jak komu, ale jemu zawsze się chciało. i bardzo tania opcja.