Mourinho po meczu z Sampdorią: „Liczą się trzy punkty”

fot. © asroma.com

Jose Mourinho odpowiadał na pytania dziennikarzy po domowej wygranej 3-0 nad Sampdorią. Oto niektóre z jego wypowiedzi:

Na temat gry zespołu:
– Jestem zadowolony. W pierwszej połowie remisowaliśmy pomimo dwóch bardzo dobrych okazji. 0-0 nas frustrowało. W drugiej połowie, mając liczebną przewagę, rywalom było ciężej to utrzymać. […] Zdobyliśmy bramkę i potem przez dziesięć, piętnaście minut nie mieliśmy ambicji by podnieść intensywność i jakość gry w ataku, by dobić rywala. W tamtym momencie Sampdoria pomimo piłkarza mniej, była w stanie mieć od nas większe posiadanie piłki i cisnęli do przodu, jednak bez zagrożenia dla naszej bramki. Jednak w takiej sytuacji, nie będąc w dobrej formie wszystko się może zdarzyć przy 1-0.
– Dlatego przeprowadziliśmy zmiany. Wszedł Solbakken, który był świeży i mógł pokryć większy obszar boiska. Wraz z Dybalą sprawili że odzyskaliśmy posiadanie i inicjatywę. Potem strzeliliśmy drugiego i trzeciego gola, ale one niewiele dla mnie znaczą. Dla mnie liczą się głównie te trzy punkty których nie zdobyliśmy w dwóch ostatnich spotkaniach.

O Llorente i  systemie z 4 obrońcami:
– Nie chcę rozmawiać o indywidualnościach, ale bardzo spodobał mi się Llorente ze względu na swoje stopniowe wdrażanie się do zespołu. Okazując do tej pory cierpliwość i profesjonalizm czekając na swoją szansę, zagrał bardzo dobre spotkanie obok Smallinga. Graliśmy czwórką w obronie, co nie jest dla nas częstym zjawiskiem, ale fakt, że żaden z tej dwójki nie pojechał na zgrupowania, sprawił że obaj mieli szansę trenować razem dodatkowe dwa tygodnie. Jako trener uważam, że występ Llorentego był bardziej imponujący niż Wijnalduma, choć i ten zagrał oczywiście bardzo dobrze.

– Zobaczymy, czy będziemy grali czwórką w obronie częściej. Zależy od rywala i dostępnych piłkarzy. Chcę wystawiać graczy, którzy są w najlepszej dyspozycji. Dlatego gdy ludzie sugerowali Celika jako jednego z trzech bocznych obrońców, zastanawiałem się czy to ma sens, skoro nigdy nie grał na tej pozycji. Nie sądziłem że to byłby dobry wybór. Podoba mi się w Diego to, że jest pewniejszy z piłką przy nodze niż pozostali obrońcy, którzy są lepsi w innych częściach gry. On chce być przy piłce i potrafi dzięki temu rozpoczynać akcje. […] Z piłką zawsze pozostaje spokojny i próbuje znaleźć wolnego zawodnika z przodu.

O przyszłości w Romie:

– Rozmawiam o swojej przyszłości i swoich przemyśleniach w domu. Czasem nawet i tam nie odzywam się w tym temacie do nikogo. Nie rozmawiam o tym ani z przyjaciółmi, ani współpracownikami ani dziennikarzami. Sytuacja jest prosta. Według kontraktu, został mi tutaj jeszcze rok pracy. Ale futbol to futbol, czasem kontrakty nie są najważniejsze.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  3 kwietnia 2023, 12:19

  "Potem strzeliliśmy drugiego i trzeciego gola, ale one niewiele dla mnie znaczą. Dla mnie liczą się głównie te trzy punkty których nie zdobyliśmy w dwóch ostatnich
  spotkaniach."

  No to zauważalne, że na bramkach Józkowi nie zależy:) tylko że 1-0 to jednak ryzykowna zabawa bo te 3 pkt można jednak stracić …

  • RomanoItaliano
   3 kwietnia 2023, 12:51

   Jeszcze przytocz ten fragment: "Zdobyliśmy bramkę i potem przez dziesięć, piętnaście minut nie mieliśmy ambicji by podnieść intensywność i jakość gry w ataku, by dobić rywala." I zakończmy dyskusje o tym, że to trener karze im bronić po 1:0 :)

  • SilesiaRoma82
   3 kwietnia 2023, 15:05

   Powiedzial jak bylo. Z takimi slabymi kopaczami nie mozna oczekiwac cudow. Większość bez formy. Jeszcze raz powtórzę, Belotti to nie Milito a Abrams to nie Eto. Jakości brakuje. Taki Gini po ciężkiej kontuzji, robi robotę na środku i robi różnicę. Jest klasowym grajkiem a taki Belotti jest cienki kuzwa.

 • veniom
  3 kwietnia 2023, 12:48

  Podejrzewam ze wrócą 3 obrony ( 2 wahadlo ) taktyczne. Jeśli zagra 4 obrońca . To José będzie mieć ból głowy środkowy do wyboru : Smal, Mancini, Ibanez , Llorente…

 • veniom
  3 kwietnia 2023, 12:51

  Podoba mi się wczoraj mecz to było ofensywna. Wraca po kadra , złapie rytmie formy, chcą biegać . Zobaczymy na następny ciężki mecz Torunia. Forza Roma!!!

  • veniom
   3 kwietnia 2023, 12:51

   Z Torino :)

 • riss
  3 kwietnia 2023, 16:43

  No to mamy pewniaków na następny mecz ligowy Llorente i Wijnaldum.

  • abruzzi
   3 kwietnia 2023, 21:57

   No tak tylko obydwaj, a przede wszystkim Llorente, zagrał na najgorszą ofensywę w pięciu najlepszych ligach Europy.