Mourinho: Nie możemy myśleć wyłącznie o bronieniu się

Jose Mourinho udzielił przedmeczowego wywiadu dla Sky Sport.

fot. © asroma.com

Jak przeżywasz przeddzień meczu?

– Normalnie, przed meczem śpię dobrze, po meczu śpię źle. To nie zależy od wyniku, po meczach jest bardzo dużo adrenaliny i presji, po spotkaniach nie śpię dobrze. To nie jest normalny mecz, przeddzień jest normalny, ale spotkanie nie, zagramy o finał, chcemy dać z siebie maksimum.

Smallingi Dybala mogą zagrać 90 minut?

– Nie sądzę, jednak wrócili do treningów z nami po pracy wykonanej przez lekarzy i trenerów od przygotowania atletycznego, są w stanie grać. Musimy nimi odpowiednio zarządzać i myśleć o tym jak będzie wyglądał mecz czy lepiej gdy go rozpoczną czy będą kończyć. Ważne jest też to, że do dyspozycji mamy El Shaarawyego.

W pierwszym meczu byliście bardzo dobrzy w zamykaniu przestrzeni ich szybkim graczom. Możemy sobie wyobrazić, że zagracie podobnym systemem?

– Nie powiem ci tego, to zależy jaki kierunek obierze spotkanie. Ciężko jest bronić prowadzenia 1-0 przez 90 minut. Na pewno potrzebujemy mieć piłkę, grać i strzelić gola. Jesteśmy zespołem, który zazwyczaj jest zorganizowany i skoncentrowany, chłopcy mają ducha i mentalność do cierpienia na boisku. Nie możemy myśleć wyłącznie o bronieniu się, musimy strzelić gola.

Inter w finale Ligi Mistrzów?

– Skomentuję to jutro, dziś myślę o Romie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  18 maja 2023, 13:48

  Józek, Józek ?

  coś Ty chlał?

  • SilesiaRoma82
   18 maja 2023, 14:44

   Totnik, nie kumam Twoich skrótów mysleniowych. Czy Jozek powiedział coś niedorzecznego?? Gol dla nas, oczywiście ustawi mecz. Totnik,poleku się to weź.

 • tiger
  18 maja 2023, 15:25

  Klauzula odejścia dla każdego piłkarza w wysokości dziesięciokrotności jego zarobków, trochę by to wprowadziło normalności, dodatkowo każdy transfer powyżej powiedzmy 100mln opodotkawany 90proc.

  • lilninja
   18 maja 2023, 15:53

   Przecież ta klauzula by niczego kompletnie nie zmieniła xD podatki też niczego nie zmienia bo można je ominąć. I odnośnie czego jest ten komentarz? Nie wiem o co chodzi xD

 • Il capitano 10
  18 maja 2023, 23:00

  Wielka Roma

 • matekson
  18 maja 2023, 23:12

  M