Mourinho myśli o zmianie formacji

Jose Mourinho przygotowuje zespół Romy na drugą połowę sezonu. Jedną z ambicji jest poprawa zwartości formacji i poziomu stwarzanego zagrożenia pod bramką rywali.

fot. © asroma.com

Jose Mourinho przed zbliżającym się wyjazdem Giallorossich do Portugalii, rozważa podobno zmianę formacji.

Według La Repubblica, portugalski trener przez ostatnie kilka tygodni pracował nad fundamentalną zmianą i po Nowym Roku może przejść na obronę złożoną z czterech graczy.

Ten pomysł, na którym skorzystaliby boczni obrońcy Romy – Celik i Spinazzola – w dużej mierze zależy również od powrotu Giniego Wijnalduma po kontuzji i jego późniejszej dyspozycji.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Omen
  6 grudnia 2022, 17:28

  No w końcu!

 • Totnik
  6 grudnia 2022, 19:25

  Nasz Betoninho coś myśli ??

 • takitam
  6 grudnia 2022, 20:32

  A nie pracy?

 • matekson
  7 grudnia 2022, 21:18

  Szkoda że tak późno! Wahadłowi którzy nic nie dają, w taktyce której na nich się opiera cała gra. Ślepy by wcześniej coś zmienił.

 • SzpilaCz
  8 grudnia 2022, 10:05

  W tej sytuacji, Pelle zostanie cofnięty do środka u boku Cristante, a Dybala na ofie. Na Lewej flance w tym wypadku musi grać ElSha na przemian z Zalewskim. Jedynie czego się obawiam czy w tej sytuacji Ibanez nie straci na jakości, bo przy 3 obrońcach czuł się o wiele bezpieczniej, ale w tym wypadku jest Mancini jako 3 do rotacji i tak naprawdę zakup jakiegokolwiek środkowego obrońcy jest zbędny. W tym wypadku potrzeba pomocnika do środka i ktoś na prawą stronę na zmianę z Zaniolo, chyba że Volpato będzie próbowany i na skrzydło i na ofensywnym. No i Vina musi zostać jako zmiennik na lewą obronę.