Mou odkrywa Camarę

Roma przygotowuje się do czwartkowego spotkania w Lidze Europy z HJK. Dzisiaj odbył się ostatni trening przed wylotem drużyny do Helsinek. Sytuacja kadrowa Giallorossich jest skomplikowana. Jednym z nielicznych pozytywów ostatnich dni są postępy Madyego Camary.

fot. © asroma.com

Czekając na rozwiązanie problemu zdobywanych bramek, José Mourinho kontynuuje badania nad rozwiązaniem, które pozwoli zbalansować i zdynamizować środek pola jego Romy. Odkryciem ostatnich dni wydaje się być Mady Camara, który po prawie dwóch miesiącach aklimatyzacji w Trigorii zaczął wydobywać z siebie talenty, które skłoniły Pinto i skautów Giallorossich do wskazania byłego zawodnika Olympiakosu jako właściwego człowieka do zastąpienia Wijnalduma.

W oczekiwaniu na powrót Holendra na boisko, ale nie tylko. Gwinejczyk w rzeczywistości stanowi cenne rozwiązanie nie tylko do podwajania przy drugich piłkach, ale także do wstawiania się od tyłu w obronę przeciwnika, jak to miało miejsce w Villamarin przy okazji bramki Belottiego, która padła dzięki jednej z jego asyst. Cechy, które zawodnik z rocznika ’97 zaczął pokazywać w ostatnich trzech meczach rozegranych z Betisem, Sampdorią i Napoli. Teraz, także w perspektywie wyjazdowego meczu w Helsinkach, Camara jest faworytem do miejsca w środku pola obok Cristante. Matic w rzeczywistości, jak ujawnił Special One, nie jest w najlepszej dyspozycji i w ostatnim meczu ligowym zagrał tylko końcówkę, a teraz przegapił ostatnią sesję treningową przed wylotem drużyny do Finlandii, co prawdopodobnie oznacza ostatecznie jego brak, przynajmniej w pierwszym składzie w czwartek. Dobre informacje napływają z kolei w temacie Pellegriniego, który dzisiaj trenował normalnie z drużyną.

Monitorowana ma być także na bieżąco sprawność Karsdorpa, i to pomimo jego udziału w ostatnim dzisiejszym treningu. Holender z porażki z podopiecznymi Spallettiego wyszedł z kompletnie rozładowanymi bateriami – i workiem z lodem na kolanie. Jeśli nie da rady, na prawej flance zastąpi go Zalewski. Jeśli Karsdorp da radę – a Mourinho zdecyduje się dać odpocząć Pellegriniemu – mlody Polak może zagrać również na pozycji trequartisty. Na lewej stronie natomiast szansę może dostać jeden z El Shaarawy’ego i Vina, dając odpoczynek Spinazzoli. Możliwa jest też rotacja w obronie: po przepracowaniu nadgodzin przez ostatnie półtora miesiąca Smalling może zacząć mecz na ławce. Kumbulla zresztą jest w pełni sił i chętnie wróciłby do rozgrywania meczu od pierwszej minuty.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Felek
  26 października 2022, 16:30

  Zalewski jako trequartista – jestem bardzo na tak :D

  • Frosti
   26 października 2022, 18:50

   Taak, jestem za. To byłoby ciekawe :D

  • Omen
   26 października 2022, 21:27

   Też chcę to zobaczyć!