Mercato: Belotti opuszcza Romę, Hummels się oddala

Oto garść transferowych informacji oraz plotek dotyczących Romy z ostatnich dwóch dni.


Andrea Belotti wkrótce zostanie nowym zawodnikiem drużyny Cesca Fabregasa. Spinazzola i Karsdorp również odejdą.

Włoski napastnik zgodził się na przejście do beniaminka Serie A, Como. Roma osiągnęła porozumienie z Como w sprawie stałego transferu Belottiego za kwotę 4 milionów euro plus dodatki. Według Filippo Biafory z Il Tempo, Belotti dał ostateczną zgodę i w ciągu ostatnich kilku godzin uzgodnił warunki osobiste z Como. Zawodnik ma teraz udać się na północ Włoch, aby przejść badania medyczne i formalnie zakończyć swoją przygodę z Romą po dwóch latach, w tym ostatnich sześciu miesiącach spędzonych na wypożyczeniu w Fiorentinie.

Leonardo Spinazzola żegna się z Romą po pięciu latach spędzonych w barwach klubu. Roma nie przedłuży kontraktu z bocznym obrońcą, który wygasa 30 czerwca. Ta wiadomość była już w powietrzu, a teraz potwierdził ją Angelo Mangiante. Żółto-czerwony klub chce postawić na młodych zawodników, a letnia strategia transferowa, wokół której będzie budowana drużyna Daniele De Rossiego, opiera się właśnie na tej idei.

Na wylocie z Romy znajduje się także Rick Karsdorp. Według ostatnich przesłanek, kontaktował się w jego sprawie AEK Ateny.


Corriere dello Sport (E. Trotta) – Como nie zatrzymuje się

To jednak nie koniec ruchów Como, które nie celuje w utrzymanie, a o regularną walkę w górnej części tabeli. Po pozyskaniu Andrei Belottiego (30) i Alberto Dosseny (25), klub dąży do kolejnego wielkiego transferu, tym razem doświadczonego niemieckiego obrońcy i legendy Borussii Dortmund, Matsa Hummelsa (35). Niemiecki stoper, obecnie wolny agent, był łączony z Romą, oraz Napoli. Według Footmercato, drużyna znad błękitnego jeziora przygotowuje ofertę wynoszącą 3 miliony euro rocznie dla zawodnika.


Corriere dello Sport (J. Aliprandi) – Ismael Koné wzbudza zainteresowanie

Po sezonie rozegranym na wysokim poziomie stało się jasne, że Ismael Koné w Watfordzie jest tylko przejściowo. Kanadyjski pomocnik pokazał, że jest zawodnikiem wyższej klasy, odpowiednim dla topowych klubów. Souloukou i Ghisolfi, a także De Rossi, mają nadzieję, że jego kolejnym krokiem będzie Roma. Klub w ostatnich dniach wyrażał zainteresowanie atakującym OGC Nice Khéphrenem Thuramem, ale jego karta zawodnicza jest zbyt kosztowna, więc Koné mógłby być odpowiednią inwestycją w kontekście stosunku jakości do ceny. O ile nie rozpocznie się licytacja. Watford, który zapłacił za niego 8 milionów w styczniu 2023 roku, teraz może go sprzedać za kwotę między 15 a 20 milionów euro.

Komentarze

 • ryniek
  24 czerwca 2024, 12:37

  faktycznie w ch*j się dzieje w tym mercato :D

 • Totnik
  24 czerwca 2024, 12:50

  Wszyscy na wylocie a nikt na wlocie :)

 • riss
  24 czerwca 2024, 18:10

  Wszyscy czekają, a Mercato zacznie się dopiero po Euro

 • Canis
  25 czerwca 2024, 03:00

  Ghisolfi się uczy. Dajcie mu spokój. Kogoś na pewno mu się uda sprowadzić 😂 Kone Kozak Prima Sort; 4 bramki i 3 asysty w 42 meczach drugiej ligi angielskiej. I to jest ten "pomocnik … wyższej klasy, odpowiednik dla topowych klubów" 😂🤣 I jak tu nie pić?