Aktualnie na stronie przebywa 68 gości oraz 3 użytkowników!

Raport pomeczowy: Benevento Calcio vs. AS Roma

Benevento Calcio
2:1
AS Roma

Żółto-czerwone derby dla rywali: BENEVENTO - ROMA 2-1

Zespół Giallorossich przegrał 1-2 na Stadio Ciro Vigorito z drugoligowym Benevento w meczu sparingowym rozegranym w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Mocno eksperymentalny, z konieczności, skład Giallorossich nie pokazał zbyt wiele i to rywal stwarzał więcej groźnych okazji.

Eusebio Di Francesco nie mógł skorzystać z trzynastu piłkarzy powołanych na zgrupowania drużyn narodowych, jak również kontuzjowanych Florenziego, Perottiego i Mirante. W Trigorii pozostał też De Rossi, który ćwiczył wczoraj indywidualnie i również dziś trenował personalnie w centrum treningowym. W tej sytuacji kadrę na mecz wspomógł pokaźny zaciąg z Primavery, choć nie był to też jej pierwszy garnitur, gdyż najlepsi piłkarze zostali powołani do zespołów młodzieżowych Italii U18, U19 i U20. Zabrakło też Biandy, powołanego do reprezentacji Francji U19.

W tej sytuacji Di Francesco musiał postawić w bramce Fuzato, a na pozycji registry w środku pola pojawił się Fazio. Na prawym ataku zameldował się D'Orazio, a na środku Celar, a więc gracze z Primavery. Ofensywę uzupełnił El Shaarawy. To on wydawał się biegać najwięcej w przodzie, choć z akcji 26-latka nie wynikało zbyt wiele. W 38 minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale zbyt daleko wypuścił piłkę, przez co ułatwił interwencję rywalowi. Gospodarze objęli prowadzenie w 51 minucie, gdy Insigne dobił strzał kolegi. W 75 minucie było 2-0. Fuzato źle sparował niegroźne uderzenie, a piłkę wbił do pustej siatki Asencio. Roma odpowiedziała chwile później, gdy piłkę po strzale El Shaarawyego dobił Bucri. Po tym golu działo się już niewiele. Warto wspomnieć, że w 63 minucie z urazem murawę opuścił Karsdorp. Na szczęście nie chodzi o problemy z kolanem, a Holender doznał stłuczenia obszaru lędźwiowego.

BENEVENTO - ROMA 2-1 (0-0)

1-0 Insigne 51'

2-0 Asencio 75'

2-1 Bucri 76'

ROMA (4-3-3): Fuzato (90' Greco) - Karsdorp (Bucri 63'), Jesus, Marcano, Santon - Ćorić (Simonetti 90'), Fazio, Pastore (Nigro 80') - D’Orazio (Pezzella 46'), Celar (Cangiano 57'), El Shaarawy
Ławka: Cardinali, Parodi, Semeraro, Trasciani, Buso.