Aktualnie na stronie przebywa 143 gości oraz 2 użytkowników!

Raport pomeczowy: AS Roma vs. US Sassuolo

4:2
US Sassuolo

Dwa oblicza Romy i komplet punktów: ROMA - SASSUOLO 4-2

asroma.com

Zespół Giallorossich odniósł pierwsze zwycięstwo w trzecim meczu sezonu. Po świetnej pierwszej i gorszej drugiej połowie gracze Fonseci pokonali 4-2 Sassuolo i mają na koncie pięć punktów. Florenzi i spółka prowadzili do przerwy 4-0, aby opaść z sił w drugiej odsłonie gry, w której, po niewykorzystanych szansach, dwukrotnie do siatki trafili przeciwnicy. Premierowe trafienie w pierwszym występie w nowym zespole zaliczył Mkhitaryan. Świetne zawody, z trzema asystami, rozegrał Pellegrini. Teraz, w czwartek, Roma zainauguruje Ligę Europy, domowym meczem z Istambuł Basaksehir. W Serie A z kolei czas na pierwszy prawdziwy wyjazd, pojedynek na Dall'Ara z Bologną.

4-2 Berardi 73'

AS ROMA (4-2-3-1): Pau Lopez - Florenzi (Spinazzola 78'), Mancini, Fazio, Kolarov - Veretout, Cristante - Mkhitaryan, Pellegrini (Pastore 84'), Kluivert (Zaniolo 71') - Dzeko
Ławka: Fuzato, Mirante, Juan Jesus, Cetin, Santon, Diawara, Kalinic, Antonucci
Trener: Paulo Fonseca

US SASSUOLO (4-3-3): Consigli - Marlon, Chiriches, Ferrari, Peluso (Muldur 70') - Duncan (Traore 84'), Obiang, Locatelli (Toljan 45') - Berardi, Caputo, Defrel
Ławka: Pegolo, Russo, Romagna, Tripaldelli, Kyriakopoulos, Mazzitelli, Ghion, Boga, Raspadori
Trener:
Roberto De Zerbi

Żółte kartki: Pellegrini (Roma), Obiang, Toljan (Sassuolo)

CanisLupus Dodano: 29 dni temu | Karma: 9
Mecz jak to mecz z udziałem Romy. Do przodu dało się oglądać. W tyłach bez zmian.
Profil PW
completny Dodano: 29 dni temu | Karma: -9
Zemanlandia 2.0
Profil PW
zolter Dodano: 29 dni temu | Karma: 5
Był taki mecz za Zemana, z Milanem bodajże. 4:0 w pierwszej połowie a w drugiej zupełnie inna gra i ostateczny wynik 4:2
Profil PW
abruzzi Dodano: 29 dni temu | Karma: 7
Wybraliśmy pressing, naciskanie i mocne wejście w pierwszej połowie, stąd w drugiej ruszaliśmy się jak muchy w smole. Mimo tego i w drugiej połowie okazje były, ale mieliśmy trzy słupki, raz Dzeko wybili piłkę spod nóg, a Pastore pokazał klasę konia w ostatniej akcji. Oczywiście wyrównało to statystykę z pierwszej połowy, gdzie było sto procent wykorzystanych akcji. W sumie więc, 50% wykorzystanych okazji to i tak nieźle. Świetny mecz zagrał Pellegrini, bardzo dobrze też Cristante. Dobrze się wprowadził Mkhitaryan, no i Dzeko pozytywnie w pierwszej połowie, bo większość akcji zaczepnych przechodzi przez niego, gorzej po przerwie, gdzie nie wykorzystał sytuacji.

W obronie niestety cały czas czegoś brakuje. Zarówno Fazio jak i Mancini niepewni, a do tego po przerwie padła gra kolektywna w defensywie. Nasz nowy bramkarz to pod względem kopania piłki brat bliźniak Donnarummy. Każde jego kopnięcie po ziemi przyprawia o zawał, a i dłuższy wykop potrafił zrobić na 40 metr od bramki do Obianga. Choć nic nie przebije jego podania po ziemi do gracza Lazio w derbach. Czegoś mu ewidentnie w tym elemencie brakuje.

Najważniejszy jest komplet punktów. Od jutra czas na wyciągnięcie kolejnych wniosków jeśli chodzi o poczynania defensywne.
Profil PW
samber Dodano: 29 dni temu | Karma: -2
Wygraliśmy pewnie i to jest bardzo dobre. Niestety nie potrafimy utrzymywać się przy piłce pod pressingiem więc jest o czym myśleć. Jest tak trochę dlatego, że nie można liczyć na Lopeza więc 1. trzeba z nim popracować w tym elemencie, 2. trzeba szukać innych rozwiązań, bez bramkarza. Oprócz tego trzeba popracować nad utrzymaniem koncentracji szczególnie przy grze z tyłu. Jest co robić ale dziś świętujemy.
Profil PW
Adamus Dodano: 29 dni temu | Karma: 6
Fajnie się to oglądało, akcje, sytuację, strzały, dużo goli tego w Romie dawno nie było. Wydaje mi się że w obronie brakuje pewnego Pana który zawsze grał przed nimi a teraz kopie w Boca.
Profil PW
globus78 Dodano: 29 dni temu | Karma: 9
W tym sezonie u bukmachera w ciemno mozna grać obie strzelą. Jeśli chodzi o stracone bramki to źle wygląda gra w obronie całego zespołu
Profil PW
scythese Dodano: 29 dni temu | Karma: 7
Ludzie w kierownictwie nawet nie zdają sobie sprawy z tego jaka role na boisku pełnił De Rossi. Zawodnik klasy światowej, wie gdzie ma być, statystyki z poprzednich sezonów wyraźnie mówią, ze Roma bez De Rossiego na boisku traci więcej goli. De Rossi wiedział gdzie spadnie piłka, gdzie stanąć gdzie się zakręcić, mega inteligentny i doświadczony zawodnik. To nie kwestia braku Manolasa a właśnie De Rossiego.
Profil PW
Romulus Dodano: 29 dni temu | Karma: 3
Oglądałem tylko powtórki, ale wygląda na to, że zgodnie z przewidywaniami Pellegrini jako ŚPO gra o wiele lepiej. Trochę szkoda, że dwóch z naszych najbardziej perspektywicznych graczy najlepiej gra na tej samej pozycji.

Ciekaw też jestem, jak sprawdzili się Veretout i Mkhitaryan, mógłby ktoś podsumować ich występ?
Profil PW
Rymeryk Dodano: 29 dni temu | Karma: 3
Bardzo interesujący mecz. Na początku drugiej połowy wydawało się, że może nastąpić totalny pogrom Sassuolo, ale bramka nie padła, a rywale strzelili gola po spektakularnym rzucie wolnym Berardiego.
Generalnie jestem bardzo zadowolony, zespół niemal cały mecz prowadził grę i nieustannie był groźny.
Chyba najlepszy mecz w barwach Romy rozegrał Kluivert. Dzeko - klasa, choć powinien skompletować hat tricka. Pellegrini - rewelacja, zgodnie z przewidywaniami genialnie rozprowadzał piłki. Ciekawy debiut Mikiego zakończony bramką, choć momentami jeszcze był nieco poza grą. Ale wiadomo, musi się zgrać z kolegami.
Veretout w cieniu Cristante, ale biegał, coś tam walczył, występ na mały plus.
Niepokoi mnie natomiast Lopez. Oczekiwałem zawodnika ze świetnym refleksem, a tymczasem na jaw wychodzą jego problemy z operowaniem piłką i dalszymi wykopami. Na linii też nieco taki elektryczny, brak mu błysku jaki miewał Szczęśny i jaki miał Alisson. Pozostaje mieć nadzieję, że się ogarnie z czasem. W innym razie nastąpi wielki powrót Mirante...
Profil PW
samber Dodano: 29 dni temu | Karma: 4
Co tu dużo gadać o Danielu. Facet łatał nam wszystkie dziury i tego nie da się zastąpić byle kim. Bardzo szkoda że się go pozbyli, a jeszcze bardziej szkoda, że ogłaszają że to niby nie był błąd. Był to błąd.
P.S.
A jak do Daniele dodamy jeszcze Kevina, który może nie błyszczał ale też wiedział o co w piłce chodzi (ma boiskową mądrość), to mieliśmy defensywnych pomocników naprawdę na światowym poziomie i półfinał LM o tym też świadczy.
Profil PW
Wuju Dodano: 28 dni temu | Karma: 5
Jakie dwa oblicza? Od razu wiedziałem, że bedzie taki tytul :) poczatek drugiej połowy jechali jak z leszczami, poza tym dwa slupki i poprzeczka to nic? Sassuolo zasluzylo na dwie bramki w 2 połowie, ale my przynajmniej na cztery... Ciekawa Roma, zobaczymy gdzie zajdzie...
Profil PW
Totnik Dodano: 28 dni temu | Karma: 5
W przodzie rewelacja, czego dawno nie było. Nawet Justin zagrał dobry mecz.
W defensywie dalej Zeman. Obawiam się że z lepszymi rywalami będą dzwony w obronie.
Może trener coś ogarnie, z meczu na mecz wygląda to chyba lepiej więc dobrze to rokuje.
Forza Roma!
Profil PW
Koston Dodano: 28 dni temu | Karma: 1
W ataku naprawdę dobrze, aż miło się Rome oglądało i nawet w tej słabszej drugiej połowie mogliśmy minimum 3 bramki wcisnąć. Obrona nadal bez zmian, tu najbardziej ubolewam nad faktem całkowitego opuszczania rywali. Druga bramka weszła tak łatwo, jakby Sassuolo przyszło grać na orlik z dziećmi z podstawówki. Coś czuję, że z tym elementem będzie najciężej, bo widać że kluby z połowy lub końca tabeli są wstanie bez problemu strzelić nam 2 lub 3 gole.
Lopez ma ewidentny problem z graniem nogami, tam w drugiej połowie to ledwie ta piłka doszła do Fazio, mogła wtedy wpaść 3 bramka i kto wie jakby ten mecz się zakończył. Musi się jeszcze tego nauczyć.
Profil PW
samber Dodano: 28 dni temu | Karma: 0
Tak już na spokojnie, to nadal mnie niepokoi że na Olimpico dostaliśmy 3 od Genoi i 2 od Sassuolo. Z drugiej strony wczoraj właściwie daliśmy sobie wbić jednego gola, bo wolny to stojąca piłka a strzał był palce lizać - zdarza się. Tak więc nawet odnośnie obrony można zachować optymizm.