Mangiante: Dybala nie zagra w tym roku w Romie

Minimum miesiąc, a przy najgorszej z hipotez nawet dwa miesiące i brak powołania na Mundial, to wstępna konkluzja po urazie mięśnia czworogłowego uda, którego doznał Dybala w meczu z Lecce. W najbliższych godzinach gracz przejdzie kolejne badania.

fot. © asroma.com

Potwierdzają się wczorajsze pomeczowe doniesienia Mourinho, a grymasy na twarzy Dybali potwierdzają najgorsze. Jak donoszą media, Argentyńczyk doznał uszkodzenia mięśnia czworogłowego uda i w tym roku w meczach Romy najprawdopodobniej już nie zagra. 

Jak podaje Angelo Mangiante ze Sky Sport, pierwsze badania potwierdziły uszkodzenie mięśnia uda. Na razie nie wiadomo jak długo nie zagra piłkarz, ale miesiąc to najlepsza z hipotez, a czas niedostępności może wydłużyć się do dwóch miesięcy. Kolejne badania przejdzie w ciągu 24-36 godzin, ale prognozy nie są najlepsze. Tak czy inaczej, przy najlepszej z możliwych hipotez Dybala wróci w połowie listopada, gdy rozpocznie się już przerwa na Mundial. Tym samym w barwach Romy zobaczymy go w styczniu.

W tej chwili Joya będzie walczył z czasem, aby zdobyć ewentualne powołania do reprezentacji Argentyny na najważniejszą imprezę z udziałem drużyn narodowych.

Pierwsze problemy z mięśniem czworogłowym uda u Dybali pojawiły się przed ostatnią przerwą reprezentacyjną, gdy opuścił mecz z Interem. Wyjechał na zgrupowanie reprezentacji, gdzie jednak nie zagrał. Po powrocie zagrał w ciągu 9 dni w trzech meczach, 58 minut z Interem, 80 z Betisem i 50 z Lecce. Przed meczem z tymi ostatnimi media donosiły już, że Argentyńczyk nie czuje się najlepiej i może nie wystąpić. Teraz czeka go dłuższa przerwa.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  10 października 2022, 18:58

  Polecam nadal wystawiać go co trzy dni na murawę… Z drugiej strony jak się nie ma innych pomysłów i rozwiązań w ofensywie niż piłka do Dybali…
  #betoniada

  • RomanoItaliano
   10 października 2022, 19:33

   Kupuj klasowego gracza i wystawiaj go tylko na 45 minut bo może dostać kontuzji.
   #abrruziada

  • mold
   10 października 2022, 20:33

   No tak najlepiej go zajechać by nabawił się kontuzji na dwa miesiące ;) przecież Dybala jest znaną szklanką.

  • Aplauz
   10 października 2022, 20:46

   Gość zagrał 188 minut w ciągu 9 dni … czy Murinho wymaga od niego zbyt dużo ?

  • mold
   10 października 2022, 21:00

   Faktycznie to niedużo. Mourinho miał za to 16 miesięcy by wypracować jakiś styl w ataku. Zrobił to do tego stopnia, że 80% ataku pozycyjnego spoczywa na Dybali.

  • matekson
   10 października 2022, 21:41

   Ehhh Romano widzę że brak ci argumentów… Skoro chłop nie jest pełni gotowy to po co go wystawiać na ogórków z Lecce nie lepiej dać mu tydzień wolnego i niech zagra w ważny meczu? Patrząc teraz okazuje się że chyba tak powinno być ale co tam, czasem takich graczy warto oszczędzac…

  • RomanoItaliano
   10 października 2022, 23:09

   Mówimy o 188 minutach, 1 8 8 minutach. Jesteśmy Roma, a nie City, aby sobie tak rotować składem. Kto niby miałby zastapic Dybale? Jeżeli to.ma.na.tym polegać ze typ ma grac po 30 minut w meczu czy caly co dwa to dno, a nie transfer.

  • matekson
   10 października 2022, 23:15

   Nie rozumiesz sformułowania że gracz nie jest w 100% zdolny do gry ? Nie wiem może Abraham, Shomurodov, El Sharawy, Camara Bove ? To tak na szybko 5 zawodników ale jak chcesz kilku z Primavery mogę ci wymienić mówimy o meczu z beniaminkiem serie A… Skoro kilka tygodni temu leczył uraz to nie trzeba go chyba w każdym meczu wpuszczać, chyba jest jakaś ławka i inni też mogą grać ?

  • Totnik
   11 października 2022, 06:16

   Gdyby to był tylko Dybała ale zawodnicy padają jak kawki, a sam Józef mówi że przemęczenie (na początku października już!) coś na rzeczy ? Józek taktycznie jest dinozaurem może w kwestiach przygotowania zawodników też zatrzymał się 10 lat temu ??

  • matekson
   11 października 2022, 06:46

   Trudno żeby nie było jak chłop wogole nie rotuje składem

  • Romulus
   11 października 2022, 13:05

   3 mecze w 9 dni, a do tego doszedłby Betis w ten czwartek, czyli 4 w 13 dni. Jak na taką szklankę to jest dużo, a kiedy Dybala miałby odpocząć jak nie z Lecce? Jeśli Mou nie umie ustawić zespołu tak, żeby bez najlepszego piłkarza pokonał beniaminka, to jest to jego problem

 • samber
  10 października 2022, 19:16

  No raczej bym nie zwalał na przemęczenie. O tym że Dybala może mieć problemy zdrowotne wiedzieliśmy. Trochę groteską zawala to, że to 3 świeżo sprowadzony zawodnik, który wypada na długo z powodu kontuzji. Jakoś tak niemiło.

 • Luke
  10 października 2022, 19:54

  Niestety, wiedzieliśmy że połamie się nam w sezonie kilka razy, ale nie aż na tyle.
  Chyba jest właśnie w Romie z tego powodu, gdyby miał zdrowie albo zostałby w Juve, albo ktoś lepszy go zgarnął. Mieć grajka który przewyższa innych o 2 klasy, ale na pół sezonu, czy zdrowego na sezon, ale na poziomie Zaniolo w najgorszej formie- nie wiem który wariant lepszy.

 • Adamus
  10 października 2022, 22:15

  No nic, wychodzi na to że Góralski albo Krychowiak mogą spać spokojnie

 • ANTI7AZIALE
  11 października 2022, 03:26

  Na Betis bedzie laga na Abrahama albo Belottiego moze sie uda👍🏻

 • Piotrek81
  11 października 2022, 06:52

  Biorąc pod uwagę dotychczasową historię zdrowotną Dybali to było tylko kwestią czasu. Natomiast w związku z tym, że jest naszą jedyną opcją w ataku to…

 • adrian
  11 października 2022, 10:03

  Ze schematów ofensywnych zostały wrzutka na Smallinga i laga na Karsdorpa tylko bez Karsdorpa. Jestem zaskoczony że Jose twierdzi że piłkarze go nie rozumieją, czyli jednak to co oglądamy nie jest tym co chciałby grać. Nie każdy ma łeb do historii, może zwyczajnie wykłady z archaicznych systemów gry w piłkę do naszych nie trafiają.