Mancini: Spinazzola powiedział, że nie czuje się najlepiej

Roberto Mancini podał powody, dla których nie powołał do kadry Leonardo Spinazzoli. Trener wyjaśnił też jak wygląda sytuacja Lorenzo Pellegriniego.

fot. © asroma.com

Przy braku wielu rozwiązań na lewej stronie obrony w reprezentacji Włoch, wielu mógł zdziwić brak powołania dla Leonardo Spinazzoli. Powody podał na konferencji prasowej selekcjoner Squadra Azzurra, Roberto Mancini.

– Spinazzola zadzwonił do mnie i powiedział, że nie czuje się najlepiej, potrzebuje pracować przez dwa tygodnie i zostawiłem go w domu. Innych nie powołałem, gdyż będą dwa mecze, nie chciałem powoływać bardzo dużej ilości piłkarzy. W domach zostało wielu świetnych graczy, ale pomyślałem, że będzie to właściwe ze względu na to jak wiele meczów grają. Verratiego nie ma, został kopnięty w ostatnim meczu. Mam nadzieję, że problem Tonaliego nie jest poważny. Stan Pellegriniego ocenimy dziś i jutro, z kolei Politano wydaje się czuć dosyć dobrze.

Reprezentację Włoch czekają w najbliższych dniach mecze z Anglią i Węgrami, w ramach Ligi Narodów.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Frosti
    20 września 2022, 08:07

    No i w zasadzie to dobrze, że nikt z naszych najpewniej nie zagra w reprach, bo to przynosi same problemy. Niech wykorzystają tą przerwę na odpoczynek i pracę nad wykończeniem.