Lina Souloukou mianowana nowym CEO AS Roma

Dzień po rozstaniu z dotychczasowym dyrektorem generalnym Giallorossich, Pietro Berardim, poznaliśmy jego następcę. Jak poinformowała w oficjalnym komunikacie AS Roma, nowym CEO klubu została Lina Souloukou.

fot. © asroma.com

AS Roma ma przyjemność ogłosić, że Lina Souloukou została mianowana nowym dyrektorem generalnym klubu.

Lina obejmie stanowisko niezwłocznie po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności.

„Lina jest doświadczonym, szanowanym i zaufanym liderem zarówno w piłce nożnej, jak i biznesie i cieszymy się, że możemy powitać ją w rodzinie AS Roma” – powiedzieli Dan i Ryan Friedkin.

„Będziemy ściśle z nią współpracować, aby kontynuować budowanie klubu na najwyższym poziomie, godnym zarówno fanów Giallorossich, jak i miasta”.

Po studiach prawniczych ze specjalizacją w prawie sportowym rozpoczęła swoją karierę w piłce nożnej, gdzie pracuje od ponad 15 lat.

W 2018 roku została mianowana CEO Olympiakos FC, gdzie pracowała do czerwca 2022 roku.

„Chciałbym wyrazić moją wdzięczność rodzinie Friedkin za powierzenie mi tej funkcji: miałem szansę docenić i zrozumieć ducha i ambicje, które inspirują właściciela i jestem zaszczycona, że mam możliwość uczestniczenia w wyzwaniach, które czekają na mnie w AS Roma”, powiedział Souloukou.

„Jestem podekscytowana dołączeniem do tego historycznego klubu i nie mogę się doczekać podzieleniem się z klubem, jego menedżerami i wszystkimi pracownikami, doświadczeniem, które zdobyłam w międzynarodowym świecie piłki nożnej”.

W 2019 roku została powołana na członka zarządu ECA, którą to funkcję pełni do dziś.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • samber
  18 kwietnia 2023, 19:35

  Ładna :) (mam nadzieję, że takie stwierdzenie nie jest seksistowskie, ale kto to dziś może wiedzieć).

  • Totnik
   19 kwietnia 2023, 06:32

   Raczej skrajnie nietolerancyjne bo skąd wiesz że Ona jest kobietą ? Może czuje się np. koniem albo wiertarką ?

  • Abraham
   19 kwietnia 2023, 08:14

   :)

 • Totnik
  18 kwietnia 2023, 19:37

  Ale się zmienił ten Boniek

  • Abraham
   19 kwietnia 2023, 08:15

   Takie czasy.

 • lilninja
  18 kwietnia 2023, 19:45

  Tak pewnie wyglądała rozmowa o pracę

  F – Ok Ok tak więc wie pani coś o firmie AS Roma
  S – No pytałam Manolasa to mi mówił coś że taki starszy Pan tutaj dużo bramek strzelał i że jeszcze jest jakaś inna Roma tylko w niebieskich koszulkach gra i ich nie lubimy
  F – Starszy piłkarz…? Nie no mamy takiego siwego jednego ale on chyba na boisko nie wchodzi i że niby dużo bramek strzela? TO ZA CO JA MU PŁACĘ?! GOŚĆ INKASUJE KUPĘ KASY I TYLKO PALCEM POKAZUJE A MÓGŁBY COŚ STRZELIĆ! no w każdym razie… Przepraszam najmocjniej będę musiał wykonać pewne telefony biznesowe po naszej rozmowie… Wracając do tematu jakieś kontuzje ma Pani?
  S – nie
  F – aha no dobrzeeeee… O a wie Pani może o co chodzi ze spalonym
  S – no to coś tam że nie można podawać do obrońcy…
  F – o to widzisz, wreszcie się dowiedziałem o co chodzi bo Ci europejczycy to przy każdym golu krzyczą że był hehe
  S -chciałabym tylko dodać że nurkować pod biurko potrafię jak Neymar w polu karnym
  F – o to bardzo dobrze. Dobra Pani może tutaj pracować tylko proszę nie brać przykładu z tego Dybali (on jest mistrzem świata Proszę Pani) i co chwila L4 przynosić. Witamy na pokładzie

 • kma
  18 kwietnia 2023, 20:33

  No bez jaj 🤦

 • Omen
  18 kwietnia 2023, 23:05

  Kobieta pochodzi z rodziny gdzie piłka od zawsze była numerem 1, więc udam że nie widziałem kilku komentarzy. Ocenimy ją po czasie, niech działa. Forza Roma.

  • Totnik
   19 kwietnia 2023, 07:26

   Rosella też była kobietą (tzn. tak zakładam bo takie czasy że to nie jest oczywiste :)) i puki co amerykańscy prezesi w sukcesach Jej ery nie przeganiają (przynajmniej jeżeli chodzi o krajowe podwórko).

  • Omen
   19 kwietnia 2023, 11:11

   Dokładnie

 • Canis
  19 kwietnia 2023, 07:38

  Ładniejsza od Zibiego.

 • abruzzi
  19 kwietnia 2023, 12:00

  Plus i różnica jest taka, że ta Pani pracowała w Olympiakosie, pracuje w Eca i zajmuje się też od lat w tych strukturach piłką, nie tylko korpo sprawami.

  Gandini, Fienga u Pallotty czy wybrany poprzednio i zwolniony dwa dni temu przez Friedkinów Berardi, to byli korpo dyrektorzy, którzy albo nie mieli wcześniej nic wspólnego ze sportem, albo też mieli (jak Gandini przez lata w Milanie), ale nie zajmowali się w ogóle pionem sportowym, bo się na tym nie znali, a całe swoje wysiłki skupiali na budowie korpo.

  • samber
   19 kwietnia 2023, 13:47

   Żarty żartami, ale babka jest prawnikiem ze specjalizacją sportową i od początku pracuje przy piłce nożnej. Papiery ma dobre, a że jest to dla niej awans zawodowy? A czemu nie? Jakby nie było nie jest to ktoś pierwszy lepszy z ulicy.