Lille zainteresowane. DS Torino: Roma ma wiele ograniczeń

Dyrektor sportowy Torino potwierdza rozmowy w sprawie Shomurodova, odnosząc się też do problemów Romy z ograniczeniami nałożonymi przez UEFA, co ma wpływ na negocjacje. W tle pojawia się zainteresowanie graczem ze strony Lille.

fot. © asroma.com

Wśród graczy, którzy znajdują się na wylocie z Romy znajduje się Eldor Shomurodov, który został wybrany przez Torino jako idealne wzmocnienie ofensywy. Dziś rano doszło w Mediolanie do spotkania Tiago Pinto z dyrektorem sportowym Granaty, Davide Vagnatim oraz Emiliano Morettim. 

Media plotkują na temat transferu od wielu dni, a kością niezgody ma być formuła transferowa. Torino miało oferować wypożyczenie z prawem do wykupu, z kolei Giallorossi żądają przymusu kupna, tak by Uzbek nie wrócił w lipcu do Trigorii. Problemy ze strony Romy potwierdza dyrektor sportowy Torino, Vagnati, który udzielił po spotkaniu stron wywiadu dla portalu Gianluci Di Marzio:

– Spotkanie w sprawie Shomurodova? Tak, podsumowaliśmy sytuację, mam świetne relacje z Tiago Pinto, oceniamy sytuację z wielkim spokojem i zobaczymy co wydarzy się w najbliższych dniach i tygodniach. Czy problemem jest znalezienie porozumienia odnośnie formuły transferowej? Nie jest tak, że brakuje tylko jednej rzeczy, rozmawialiśmy o wielu sytuacjach, włączając w to Eldora, jednak my znajdujemy się w fazie refleksji, z kolei oni mają wiele ograniczeń z powodu finansowego fair play, o czym powiedział mi Pinto.

Tymczasem w pogłoskach pojawia się Lille, które chciałoby przedstawić Romie ofertę opiewającą na 13-14 mln euro. Gracz chciałby tymczasem pozostać we Włoszech i na popołudnie zaplanowano kolejne spotkania, między klubem Giallorossich a agentami Shomurodova.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • riss
    18 stycznia 2023, 22:05

    Fajnie jakby się zgodził na to Lille, przydałoby się kilka mln i slot na piłkarza.

  • Canis
    19 stycznia 2023, 14:51

    Gdziekolwiek Eldor nie pójdzie, tam będzie strzelał bramki a wszyscy znowu będą zdziwieni, że u nas nie strzelał. A u nas nie strzelał bo kupiliśmy parzystokopytnego za grubsze miliony i musiał kaleczyć, kosztem chociażby takiego Eldora, który u nas nie grał.