Leggo: Romaniści w pogoni za szpiegiem

Rośnie napięcie w mediach społecznościowych i wśród kibiców po weekendowej kradzieży historycznych transparentów grupy Fedayn przez ultrasów Crvenej Zvezdy. Solidarność z Romą wyraziła Curva Nord Interu.

fot. © asroma.com

(Leggo – F.Balzani) Odzyskać transparent i zidentyfikować szpiega. Sprawa związana z zasadzką chuliganów Crvenej Zvezdy i kradzieżą historycznych transparentów Fedayn stała się praktycznie kwestią życia i śmierci. 

Główne pytanie, które stawia sobie zorganizowana grupa kibiców Romy jest jedno: jak to możliwe, że grupa kibiców pochodzących zza granicy mogła ukraść transparenty z terenu swoich rywali, znając dokładnie godzinę i miejsce gdzie była zaparkowana furgonetka? I skąd ultrasi z Belgradu wiedzieli kto będzie wiózł transparenty z meczu do domu? Coraz większe znaczenie zaczyna nabierać hipoteza o wewnętrznych szpiegu i może doprowadzić w najbliższych dniach do niebezpiecznego rozłamu.

W międzyczasie mnożą się wiadomości głosowe, mniej lub bardziej fałszywe zdjęcia i groźby między kibicami Romy i Napoli w mediach społecznościowych. Według ultrasów Romy za całą operacją stoją właśnie kibice Napoli. Wsparcie dla tifosi Romy ze strony Curva Nord Interu, kibiców Ternany i Cosenzy może doprowadzić do zmiany równowagi na mapie kibicowania we Włoszech i sprawić, że więcej wyjazdów będzie niebezpiecznych.

Wśród wielu wiadomości, które krążyły na czatach dotyczących fenomenu ultras, jedna z wieści na WhatsApp traktowała o tym, że kibice Lazio, dowiedziawszy się o tchórzliwym ataku, udali się bezpośrednio pod historyczną siedzibę Fedayn w Quadraro. Owiej wizycie zaprzeczyli jednak stanowczo bezpośredni zainteresowani. „Żadnej solidarności, żadnego szacunku dla romanistów” – napisał w oficjalnym komunikacie Głos Curva Nord Ultras Lazio. Dodając, że to zwykłe wymysły dzienników i mediów społecznościowych, precyzując, że nikt nie pokazywał wsparcia dla kibiów Romy. Jeśli jakiejś jednostki to robiły, to nie są lazialami. Nie można też zlekceważyć odcięcia się kibiców Lazio od braci Interistów.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  8 lutego 2023, 10:09

  Czemu jak do Rzymu przyjedzie grupa z Feyenoordu/CSKA/Crveny to sobie robią z miasta swój plac zabaw?

  Inna sprawa, że to zabawa z której się wyrasta ?

  • Wuju
   10 lutego 2023, 09:42

   To tak nie działa… Robią chlew też z innych miast. Czy to Madryt czy inny Mediolan. Po prostu tamtejsze służby porządkowe nie potrafią zapanować nad tym burdelem co robią. Boją się tylko konfrontacji między kibicami a zapominają o niszczeniu mienia, chlaniu na potęgę i szczaniu gdzie popadnie… Dramat

 • samber
  8 lutego 2023, 10:37

  Nie bardzo rozumiem dlaczego napolitanam można. Oni stale coś odwalają, a szczególnie sobie upodobali Romanistów. Dziwne to wszystko, dziwna ta ich policja i inne służby.
  Szpieg? Bardzo możliwe bo śmieciuchy wiedziały kto ma flagi, a to podobno byli jacyś zupełnie niepozorni chłopcy. Zrobili tam dobrze zorganizowaną akcję czując się jak na własnym terenie.

 • buker7
  8 lutego 2023, 10:40

  "Wsparcie dla tifosi Romy ze strony Curva Nord Interu, kibiców Ternany i Cosenzy może doprowadzić do zmiany równowagi na mapie kibicowania we Włoszech i sprawić, że więcej wyjazdów będzie niebezpiecznych." – Czyli co to może oznaczać?

  • abruzzi
   8 lutego 2023, 10:51

   To, że jakaś część kibiców Interu może wejść w zgodę z naszymi i będzie większy kipisz na meczach, np. jak nasi pojadą do Mediolanu na derby z Milanem albo na mecz do Monzy/Bergamo, to Interiści mogą dać wsparcie, niekoniecznie jeśli chodzi o stadionowe kibicowanie.

  • buker7
   8 lutego 2023, 11:23

   To ciekawe co będzie się dziać w meczu Lazio – Inter :D

  • samber
   8 lutego 2023, 15:08

   Może może, bo gdyby to napletańczycy sami ukradli to by nikt palcem nie ruszył i by się tylko cieszyli tak jak teraz laczki. Ale tu jednak przyjechali do Rzymu ultrasi zagraniczni i zrobili grubą akcję, a nawet tu meczu nie grali. Myślę, że to jednak zabolało wielu Włochów.

 • Totnik
  8 lutego 2023, 12:06

  Inter nie ma sztamy z Lazio ??

  • irekxsoberxASR
   8 lutego 2023, 13:14

   Ma

 • ddrosiu
  8 lutego 2023, 12:57

  Nie wiem czy na włoskim podwórku wygląda to inaczej, ale w Polsce jak ktoś skroi flagi to później taka zdobycz zostaje spalona. Skąd przekonanie, że Serbowie nie zniszczyli jeszcze flag i że wciąż jest co odbijać?

  • volt17
   8 lutego 2023, 14:02

   Bo w teorii takie spalenie flag lub ich wywieszenie do góry nogami powinno mieć miejsce publicznie na stadionie, a nie gdzieś w piwnicy.

  • Il capitano 10
   8 lutego 2023, 14:08

   Te flagi będą czekać na jakiś ciekawy mecz I wtedy na stadionie będą spalone

  • samber
   8 lutego 2023, 15:05

   Myślę, że nie będą się spieszyli z ich paleniem. Najpierw się trochę poznęcają. Na odzyskanie ich jest jakaś marna szansa o ile nie wywieźli ich z Italii, a to jest możliwe, bo mogli je przekazać napletom na przechowanie.

 • ApocalypticLove
  9 lutego 2023, 05:08

  A ja tam w dupie mam fanatyczne napinki jakichś kolesi, którzy nazywają sie większymi kibicami Romy, bo ganiają sie o jakieś flagi z innymi, jeszcze większymi mózgami :D

  • irekxsoberxASR
   9 lutego 2023, 12:03

   Rozumiem ze jesteś kibicem Romy od wczoraj i nie wiesz jak ważna jest grupa FEDAYN na CS?

 • scythese
  9 lutego 2023, 08:58

  Szpieg? Po co? Wystarczy ogarnięty "haker". Włam do telefonu/komputera i wiesz wszystko.