Leggo: Juve żąda dużo. Roma po Gonzaleza

Zdaniem dziennika Juventus żąda 40 mln euro, co jest wygórowaną ceną za gracza z rokiem kontraktu, który ma od czasu kontuzji problem z regularnością pozytywnych występów.

fot. © juventus.com

(Leggo – F.Balzani) Chiesa pod górkę. Roma tłumi pogłoski na temat napastnika Bianconerich i nieuchronnego spotkania z jego agentem, Ramadanim, który przybędzie do stolicy Włoch w poniedziałek. Wygórowana cena, którą żąda Juve (40 mln euro), tłumi w zarodku negocjacje, mimo że gracz podoba się De Rossiemu. 

Wygasający w 2025 roku kontrakt i brak regularności formy w ostatnich sezonach wywołują refleksję. Ponadto do gry włączyło się PSG, z uwagi na trudności z pozyskaniem Kvary. Z Ramadanim będą jednak rozmawiać o dwójce podopiecznych: Fresneda i Boga. W międzyczasie Ghisolfi będzie szukał graczy o charakterystyce pożądanej przez trenera. Jednym jest Nico Gonzalez, ale w tym przypadku cena wynosi 35 mln euro. Zauważa się Jota Silve z Guimaraes, autora 15 goli i 7 asyst w tym sezonie z klauzulą 20 mln euro. Pasuje bardziej do projektu, choć w ataku otwiera się luka do pozyskania Davida, który został porzucony przez Milan, bliski pozyskania Zirkzee.

W pomocy trwają prace nad Pratim, możliwym do pozyskania poprzez oddanie graczy na wymianę i szczęśliwym, mogąc wrócić pod skrzydła De Rossiego, którego poznał w Spal. Definitywnie oddala się Lukaku: „Dokonałem wyboru. Mój ulubiony trener? Conte”. Zatem chodzi o Napoli.

Komentarze

 • Totnik
  7 czerwca 2024, 09:09

  No i kończyny telenowele. Która następna ??

 • Rostencja
  7 czerwca 2024, 09:14

  Pomyśleć że chiesa kosztowałby mat tyle ile daliśmy za Abrahama

 • takitam
  7 czerwca 2024, 09:22

  Szybko poszło.
  Chyba że Chiesa im powie, że przeczeka rok.

 • buker7
  7 czerwca 2024, 09:29

  40 mln za połamańca któremu za rok kończy się kontrakt. Coś czuje że Juventus gówno na nim zarobi i będą się wozić z Chiesą jeszcze jeden sezon.

  • Totnik
   7 czerwca 2024, 10:36

   Podobna historia do Pawła. Za rok może będziemy go witać z podobnymi fanfarami :)

  • buker7
   7 czerwca 2024, 10:41

   Może tak być :)

 • Burdisso
  7 czerwca 2024, 11:20

  Tak dla Zhegrova z Lille!!! Zbieramy podpisy to jest grajek!!!

  • shall
   7 czerwca 2024, 15:00

   Ten Zhegrova to ciekawy grajek, ale profilem bardzo zbliżony do Dybali – techniczny, z dobrą lewą nogą, wątły i niezaszybki. Mamy na zmianę Baldanziego jeszcze, więc jeśli Dybala zostanie to Zhegrova nie będzie priorytetem.
   Chyba DDR szuka innego zawodnika przede wszystkim na drugą stronę i szybkiego. Przynajmniej takie wieści podają gazety.

 • koston
  7 czerwca 2024, 12:59

  Ja nie wiem na co my liczyliśmy – jakiś rabat od Juve za grajka który przez lata był właściwie jednym z bardziej wyróżniających się zawodników?

  • buker7
   7 czerwca 2024, 15:04

   No ale to oni dzwonią :D

  • koston
   7 czerwca 2024, 16:20

   @buker7 – ja wiem, ale mam wrażenie, że wcześniejsza narracja z Chiesą była taka, jakbyśmy już go prawie kupili za jakieś grosze. Moim zdaniem moglibyśmy zejść min. do 30 mln i to jeszcze przy jakiś klauzulach z przyszłego transferu. Dla mnie i tak transfer może być mocno ryzykowny, bo dwa wcześniejsze sezony grał mało. W dalszym ciągu jak był w formie to chyba tylko Leao mógłby mu dorównać w sprintach.

 • riss
  7 czerwca 2024, 16:34

  Chiesa warty jest 15 – 20 mln i nic więcej. Gość jest mocno kontuzjogenny i ma tylko rok kontraktu dawanie za niego więcej kasy to idiotyzm. 40 mln nikt za niego nie zapłaci, lepiej pół roku poczekać i można już z nim negocjować warunki przyszłego kontraktu.

  • Totnik
   7 czerwca 2024, 18:41

   Możliwe że Juve idzie w vs bank. Jak pokaże na Euro to co ostatnio będzie wart 40 baniek.