Leggo: Abraham tęskni za Premier League. Opcja z Lukaku

Według mediów Abraham oddala się coraz bardziej od Romy. Jeden z dzienników łączy go z Chelsea i z potencjalną wymianą na Lukaku, który będzie ponownie problemem do rozwiązania dla The Blues.

fot. © asroma.com

Nie strzela, nie cieszy się i teraz dodatkowo nawet nie gra. Abraham stał się problemem Romy, pisze Francesco Balzani na łamach Leggo. I pomyśleć, że rok temu cieszył się z dwóch bramek w derbach i przygotowywał się do stania się bohaterem w Lidze Konferencji. 

Dziś – z zaledwie siedmioma golami na koncie – rozgląda się wokół i tęskni za Anglią, gdzie mógłby dorastać jego dopiero co narodzony syn. Rozgląda się też Roma, która zarejestrowała pierwsze oznaki zainteresowania z Premier League. Dwa byłe zespoły zasięgały informacji: Chelsea i Aston Villa. The Blues mają prawo do odkupienia gracza za 80 mln euro, ale dziś wystarczyłoby wyłożyć nieco ponad 40. Villans cieszyli się z jego gry w 2018 roku, gdy strzelił 25 goli.

Uwaga jednak na możliwość wymiany. Bowiem Chelsea będzie ponownie rozwiązywać „problem” Lukaku. Inter nie ma zamiaru go wykupić i Belg znajdzie się ponownie na liście transferowej, tak jak Ziyech. Mourinho trenował Romelu w United i bardzo go ceni. Są dwie obiekcje: zarobki (w Interze pobiera 8,5 mln euro) i forma fizyczna. Z pierwszym pomógłby dekret rozwojowy, w przypadku drugiej obiekcji sprawa wygląda tak samo jak z Dybalą: leczenie ze strony Mourinho. Dwójka stworzyłaby parę na miarę gry w Lidze Mistrzów, o ile oczywiście Roma tam awansuje. Pod obserwacją jest inny napastnik: Firmino z Liverpoolu, któremu w czerwcu wygasa kontrakt.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • riss
  22 marca 2023, 10:10

  Ziyech tak, ale Lukaku bez jaj on jest jeszcze gorszy od Abrahama, tłusty jak świnia, nawet szybkość już stracił kompletnie. Abraham jak ktoś wyłoży 40-45 mln to nie ma się co zastanawiać i niech wraca do Anglii, jego wakacje w Italii chyba najwyższy czas zakończyć.

 • Taddei
  22 marca 2023, 10:13

  Ziyech tak, a Lukaku to na nie no chyba że tego sprzed paru sezonów temu jak błyszczał w Interze. Zamiast Lukaku widziałbym Beto lub Dia

  • Ariel
   22 marca 2023, 21:34

   .

 • scythese
  22 marca 2023, 10:13

  Lukaku w formie to bestia.

 • ryniek
  22 marca 2023, 10:40

  Jeśli klauzula wynosi dla Chelsea 80 milionów to nie powinniśmy schodzić z niej nawet 1 miliona. Dla klubów z Anglii zero promocji.

  • Ariel
   22 marca 2023, 21:36

   Też znowu kompletnie nie rozumiem naszej polityki AS (p)Roma. Skoro ustalono taką kwotę, to tyle mają nam dać i już, jeśli go chcą. To, że ma słaby sezon nie znaczy, żeby nagle robić im taka (p)Romkę… Rozumiem sprzedać do innego klubu za tyle, ale skoro zgodzili się na taki zapis to tylko ich problem.

 • ddrosiu
  22 marca 2023, 11:07

  Wiadomo, że Lukaku ma potencjał, ale już widzę jakby wyglądała jego gra w Romie :D Biorąc pod uwagę obecną formę jego i naszą (:

 • Werewolf
  22 marca 2023, 11:15

  Lukaku jest teraz problemem, a nie piłkarzem. Problemów Ci u nas dostatek, piłkarze by się przydali. Pamiętacie Adriano – uczmy się na błędach. Z Chelsea warto brać tak jak Abrahama, młodych zdolnych jako inwestycje – najlepszy według mnie byłby Gallagher (ale jego chce też np Newcastle więc no), Zyiech to w tej chwili prawie taka sama szklanka jak Pastore gdy go brał Judasz.

 • Totnik
  22 marca 2023, 11:27

  Przypomina mi się Adriano w Romie :)
  8,5 mln ahahaha.
  Abraham pewnie zostanie kto go teraz kupi??

 • Sox
  22 marca 2023, 15:32

  Wymienił stryjek siekierkę na kijek :)

 • ZupaRomana
  22 marca 2023, 18:14

  lakaka