Kontrakty, Lukaku i 20 milionów

Zapraszamy na lekturę opini dziennikarzy.

fot. © asroma.com

Luigi Ferrajolo dla Radio Radio Pomeriggio:

– Za miesiąc Roma pozna swój los. Wszystko będzie zależeć od drogi w Europie. Jeśli sezon będzie zakończony źle, co zrobi Mourinho? Drużyna gra źle w lidze i dobrze w Lidze Europy. Jest wiele niewiadomych, jeśli chodzi o przyszłość Giallorossich.

Gianluca Lengua dla Radio Radio Pomeriggio:

– Trener taki jak Mourinho nie może zostać z rokiem do końca kontraktu z wielu powodów. Gracze mogliby to wykorzystać. Jeśli Roma nie wejdzie do Ligi Mistrzów, wówczas będzie bardzo bolało, ciężko będzie robić mercato i potrzebne będą sprzedaże. Ten zespół może celować w czwarte miejsce, ale nie wyżej. Roma znajduje się pod lupą UEFA w związku z FFP. Bez Ligi Mistrzów będzie tragedia wszystkich, ale teraz nie można powiedzieć, że tak będzie.

Piero Torri dla Tele Radio Stereo:

– W Romie jest wiele niewiadomych i powinny zostać jak najszybciej rozwiązane. Z Sampdorią zagrałbym czwórką w obronie.

Federico Nissi dla Tele Radio Stereo:

– Moim zdaniem Matic, Smalling i El Shaarawy przedłużą kontrakty. Wijnaldum? Jego pozostanie zależy od gry w najbliższych dwóch miesiącach. Zalewski? Jeśli do Romy wpłynie oferta 20 mln euro, może zostać sprzedany.

Alessandro Oricchio dla Tele Radio Stereo:

– Ibanez jest mocnym graczem, ale musi unikać tych swoich zaćmień. Jeśli chodzi o obronę na przyszły sezon, Roma musi zagłębić się w temat, zaczynając od sytuacji Smallinga.

Paolo Assogna dla Tele Radio Stereo:

– Smalling nie odpowiedział jeszcze Romie na propozycję odnowienia kontraktu i jeśli nie zaakceptuje oferty, nie będziemy mogli nic zarzucić dyrekcji sportowej.

Ugo Trani dla Centro Suono Sport:

– Friedkinowie oddalają się od zespołu od wielu miesięcy, ale nie z powodu braku zainteresowania. Rozmowy z Mourinho powinny zostać zaplanowane jak najszybciej. Teraz jest ten moment, a nie w czerwcu. Lukaku, jeśli odda się go wielkiemu trenerowi, wówczas może wrócić do formy. Wybierając między nim a Firmino, wybrałbym pierwszego, gdyż potrafi naładować zespół i strzelić wiele bramek. Aspekt fizyczny jest kluczowy, jest idealnym graczem dla Mourinho. Abraham stracił miejsce w drużynie narodowej, nie został do niej powołany mimo wielu absencji.

Antonio Felici dla Centro Suono Sport:

– Kierownictwo nie chce się spotkać z Mourinho, gdyż obawia się, że wysyp wiadomości na ten temat może rozstroić drużynę. To dzwonek alarmowy. Lukaku jest ryzykiem, które bym podjął. Roma potrzebuje sprzedawać i sprzedać Abrahama jest prawdopodobna.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Werewolf
  24 marca 2023, 09:47

  W tej chwili jest zbyt wiele niewiadomych, by podejmować konkretne decyzje i to jest najgorsze. Wszyscy czekają na wszystkich, każdy chce wiedzieć co zrobią pozostali. Nie mamy wyboru niestety, nie da się negocjować nie wiedząc na czym się stoi. Nie dziwię się Smallingowi. — Co do Lukaku to balast finansowy i sportowy (póki co, być może już na zawsze) Adriano bis. Musiałby konkretny trener go bardzo, bardzo chcieć i Chelsea go wypożyczyć i jeszcze mu płacić pewnie ponad połowę poborów…może choć jakieś głowy byśmy w przodzie wygrywali, ale to wygląda póki co jak gorszy deal niż wymiana tej lewackiej koszykarki na Wiktora Buta — Co do sprzedaży – Abra, Pelle, Mancini, Ibanez, Zalewski – jak zaczniemy sprzedaże to oni są w stanie nam wygenerować zysk kapitałowy. Szczerze, chętnie pożegnałbym każdego z nich, poza Zalewskim. Fajnie jakby ktoś ogarnięty zrobił z niego "10" zamiast Pellegriniego, albo choć porządnego skrzydłowego, bo ma papiery na granie, a póki co, z konieczności wpycha się go na tor "Florenzi" i może skończyć jako piłkarski półprodukt, który w niczym nie będzie dobry. — Problemem jak zwykle będą zakupy, musimy ryzykować i szukać talentów, nie stać nas na ciągłe przepłacanie przeciętniaków.

 • ddrosiu
  24 marca 2023, 13:34

  Skąd się wzięły pogłoski, że Friedkinowie "oddalają się od miesięcy od zespołu"? Oni akurat zasłynęli z tego, że pracują z dala od mediów, więc im mniej przecieków nt. ruchów kadrowych/szeroko pojętych zmian, tym większa szansa, że coś się kroi.

 • Marcin86
  24 marca 2023, 19:46

  Spredaż Zalewskiego za 20 milionów to byłaby głupota. W czasach gdy Angole płaca za no name' ów po 60-70 baniek. Mourinho zabił w nim cała kreatywność. Nicola nigdy nie byłi nie będzie dobrym obrońcą/wahadłowym.

  • Canis
   25 marca 2023, 15:21

   Nie ma w słowniku Portugalczyka, takiego słowa jak kreatywność.