Kontrakt Smallinga automatycznie przedłużony do 2024 roku

Ostatni mecz z Sassuolo był dwudziestym występem w sezonie dla Chrisa Smallinga. Według informacji zabranych przez Corriere dello Sport, w kontrakcie Anglika zapisana była klauzula, która automatycznie przedłużyła umowę obrońcy o kolejne dwa lata.

fot. © asroma.com

Chris Smalling zostaje na dłużej w Romie. Kontrakt Anglika został automatycznie przedłużony do 2024 roku.

Jak poinformowało w dzisiejszym wydaniu z Corriere dello Sport, angielski środkowy obrońca w środę wieczorem wystąpił z Sassuolo po raz dwudziesty w sezonie, co spowodowało aktywowanie klauzuli zapisanej w jego poprzednim kontrakcie.

Wykluczenie Smallinga z Mistrzostw Świata przez trenera Anglii Garetha Southgate umożliwi doświadczonemu obrońcy na dołączenie do Giallorossich w ich zbliżającej się podróży do Japonii pod koniec miesiąca.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • RobAs
  11 listopada 2022, 19:24

  No i dobrze, na chwilę obecną chyba nasz najlepszy zawodnik trzymający wysoki poziom, poza Pawłem – który jednak jest kontuzjogenny…

  • Technik
   12 listopada 2022, 10:04

   Jako kibicowi piłki nożnej czy jakiegokolwiek innego sportu warto się dokształcić i zrozumieć że pojęcie kontuzjogenny nie odnosi się do zawodników, a do samej aktywności jaką jest dany sport. I tak jedna dyscyplina sportowa może być bardziej kontuzjogenna od drugiej, natomiast zawodnik może być bardziej lub mniej poddatny na kontuzje.

 • samber
  11 listopada 2022, 20:33

  Młody nie jest, ale co tu dużo gadać – zasłużył sobie na przedłużenie. Do jego postawy nie można mieć zastrzeżeń, nawet jak trafi mu się słabszy moment – daje z siebie ile może bez kalkulacji.

 • lilray
  11 listopada 2022, 20:44

  Nam przedłużenie na rękę, ciekawe czy jemu…