Konferencja prasowa Georginio Wijnalduma

Holenderski pomocnik odbył dziś swoją pierwszą konferencję w roli gracza AS Roma. 31-latek omówił między innymi kulisy swojej decyzji o dołączeniu do ekipy z wiecznego miasta, a także zdradził osobiste cele na nadchodzący sezon.

fot. © asroma.com

Gini Wijnaldum po raz pierwszy pojawił się dziś przed dziennikarzami przy okazji konferencji prasowej zorganizowanej przez Romę. 

Oto co miał do powiedzenia:

– Nie brałem udziału w przygotowaniach do sezonu wspólnie z drużyną, ale to nie oznacza, że nie nie jestem w dobrej formie.

– Trenowałem z resztą zespołu (w PSG – od red.) i indywidualnie. Tak więc trudno mi powiedzieć, czy mogę zagrać już w niedzielę. Czuję się gotowy, ale omówimy to ze sztabem medycznym klubu i trenerem.

Zapytany o komentarz Jurgena Kloppa:„Wijnaldum jest idealnym pomocnikiem”, były gracz Liverpoolu odpowiedział: „Z pewnością chcę być idealnym pomocnikiem dla Romy”.

– Zdecydowałem się na ten transfer, ponieważ klub naprawdę mnie chciał. Rozmawiałem ze Strootmanem i Salahem i powiedzieli mi wiele dobrych rzeczy o klubie. Rozmawiałem nawet z Hakimim, i chociaż grał dla Interu, to powiedział mi, że Roma to wielki klub. Kiedy byłem w Liverpoolu, graliśmy przeciwko Romie i atmosfera stworzona przez kibiców była niesamowita.

– Czułem się naprawdę doceniony przez klub. Nigdy nie grałem w Serie A, więc nie wiem, co powiedzieć o lidze. Roma to zespół ze znakomitymi piłkarzami. Jeśli chodzi o mnie, dobrze czuję się w ataku i obronie, a kiedy jestem w formie, mogę grać w prawie każdym meczu.

– Myślę, że styl gry zespołu pozwoli mi pokazać swoje umiejętności. Mam nadzieję, że połączenie naszych cech będzie idealne.

– Zawsze ważne jest, aby dobrze zacząć w lidze, ale także rozwijać się jako zespół – kontynuował Wijnaldum.

– W sezonie będą trudne fragmenty, z którymi będziemy musieli się wspólnie zmierzyć – przyznał, nawiązując do napiętego kalendarza, który czeka Romę w kilku rozgrywkach.

– Ciągłość jest ważna. Ten sezon będzie trudniejszy, ponieważ będzie miał półtoramiesięczną przerwę. Klubom będzie trudniej, ale nie sądzę, żeby to było dla nas problemem.

– Trener podziękował mi, kiedy po raz pierwszy wylądowałem w Rzymie. Dużo rozmawialiśmy, kiedy tu przyjechałem. Jego osiągnięcia są niesamowite.

O swoim pierwszym występie z Romą na Stadio Olimpico przeciwko Szachtarowi Donieck Wijnaldum powiedział:
– Atmosfera była wspaniała, naprawdę wyjątkowa. Wiedziałem, że tak będzie, ponieważ grałem tutaj w barwach Liverpoolu, ale powitanie, jakie otrzymałem, było niesamowite.

– Byłem zdumiony tym, co fani zrobili dla mnie i dla zespołu. Nie zdałem sobie z tego sprawy od razu. Po moim przyjeździe, poszliśmy na kolację, wszyscy moi koledzy z drużyny byli szczęśliwi i przywitali mnie w bardzo miły sposób. Podobne odczucia miałem na treningu.

 

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • scythese
    9 sierpnia 2022, 23:30

    3-5-2… w 3 w środku pola Matić, Zaniolo, Pellegrini, Wijnaldum, Cristante niezle D: