Kibice krytykują Friedkinów w social mediach: „Musicie bronić naszych barw”

Cisza amerykańskich właścicieli niepokoi fanów, którzy prawie całkowicie opowiadają się po stronie Mourinho.

fot. © asroma.com

Dwa dni po ostatniej porażce z Sevillą gorycz kibiców Romy nie minęła. Wielu stanęło po stronie Mourinho po jego wybuchu po zakończeniu spotkania, rzucając się przeciwko Friedkinom pod ich ostatnim postem opublikowanym na ich profilu na Instagramie.

„Mourinho na całe życie i spraw, by Roma była tak wspaniała, jak na to zasługujemy”, „Daj się usłyszeć! To absurd, że nikt nic nie mówi po roku krzywd!”. Taki jest ton komentarzy, do których dochodzą inne, cięższe: „Jeśli dalej ma to tak wyglądać, to możecie wracać do Ameryki”. „Musicie bronić naszych barw”. Cisza właścicieli niepokoi Special One i fanów, którzy jeszcze nie odreagowali po wątpliwym sędziowaniu Taylora. Inni natomiast stoją po stronie amerykańskiego prezydenta „Chcę powiedzieć wszystkim, którzy obrażają Friedkinów, że musicie się wstydzić, tani kibice. Niech żyją Friedkinowie”. „Friedkinowie mają imperium gospodarcze, istnieje nie tylko Roma”. Miasto jest trochę podzielone na tych, którzy bronią portugalskiego trenera mieczem i tych, którzy zamiast tego uważają, że Friedkinowie wciąż mają zasługę przywrócenia Romy na szczyt w Europie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  2 czerwca 2023, 22:43

  https://www.90min.com/it/posts/la-classifica-della-serie-a-2022-23-senza-errori-arbitrali-01grp2k1d47k/amp

  Tutaj tabela bez tzw błędów sędziowskich. Niby straciliśmy w ogólnym rozrachunku 2 punkty także tego. Wiadomo że trzeba z przymrużeniem oka traktować takie wyliczenia, ale tez czasami sędziowie myla sie na nasza korzyść.

  Natomiast faktycznie po tym finale powinna być reakcja klubu. Tylko obawiam się że Roma zrobiła Marciniaka i przez gnój z ugoda boi się podskoczyć UEAFa.

 • Omen
  2 czerwca 2023, 23:03

  Nie tylko Mou, także Pinto (w końcu) coś powiedział:
  https://gianlucadimarzio.com/it/roma-tiago-pinto-intervista-europa-league-1-giugno-2023
  Tym niemniej faktycznie fajnie by było jakby panowie Friedkin odezwali się od czasu do czasu i zajęli jakiekolwiek stanowisko. Wszystko jest lepsze niż ta cisza. Ok, doceniam ich działania i bycie konkretnymi, ale w tych czasach dialog to niestety podstawa.

 • majkel
  2 czerwca 2023, 23:18

  Wyobraźcie sobie co De Laurentis by zrobił po takim wałku. No, ale nie ma co porównywać. Mowa jest srebrem, milczenie złotem, ale każdą mądrość da się podważyć :v

 • takitam
  2 czerwca 2023, 23:45

  Jednak chyba różnice kulturowe robią swoje.
  Amerykanie to nie południowcy, a umoczeni od lat w poprawności politycznej, raczej ważą słowa.
  Dlatego bardziej spodziewałbym się nacisków nieoficjalnych niż twittów lub burzliwych wystąpień.

 • Totnik
  3 czerwca 2023, 05:20

  Siwy Bajerant ma jednak moc :)
  A oczekiwania po Jankesie że będzie jak De Laurentiis czy chociażby Lolito są zabawne.

  • majkel
   3 czerwca 2023, 09:38

   Nikt raczej takich oczekiwań nie ma. Bardziej chodzi o zwrócenie uwagi na to jak to powinno wyglądać, lub przynajmniej żeby starać się żeby tak wyglądało. Mnie osobiście Frytki coraz bardziej irytują. Nawet Mr Jim Bim potrafił obsmarować UEFA po półfinale z Liverpoolem i pisać o "pie*dolonym żarcie". A tu nic.

 • samber
  3 czerwca 2023, 09:45

  Friedkinowie wykonują w Romie dużą robotę. Dobra, facet się nie odzywa, ale nie można powiedzieć, że go Roma nie interesuje. Jest obecny, tylko że milczący. Być może inni ludzie powinni zabierać głos. Natomiast nie podoba mi się, że Mou doprowadził do podziału na zwolenników Fredkinów i zwolenników Mou. Pan trener jest tu tylko pracownikiem i warto o tym pamiętać. Wprowadza atmosferę podziału i wciąga kibiców w jakieś swoje gierki z zarządem, a to mi się nie podoba. Dolał oliwy do ognia a teraz powinien to ugasić.

  • Konrad Budynek
   5 czerwca 2023, 08:58

   Nazwał rzeczy po imieniu. Środowisko Romy jest niesamowicie zjednoczone. Poza tym pomyśl w o wiele bardziej prosty sposób – masz swoją firmę, ktoś robi Cię w chuja na oczach milionów, jak nie miliardów ludzi, siedzisz cicho?