Karsdorp, Zaniolo i Wijnaldum na liście UEFA

Roma opublikowała oficjalnie listę piłkarzy na drugą część sezonu rozgrywek Ligi Europy.

fot. © asroma.com

Roma podała w oficjalnym komunikacie nazwiska graczy na zbliżającą się fazę pucharową Ligi Europy. Jako nowi gracze pojawili się na niej Llorente, Slobakken i wracający po kontuzji Wijnaldum. Są też Karsdorp i Zaniolo. Ten drugi został prawdopodobnie umieszczony tylko ze względów formalnych, z kolei pozostanie na liście Karsdorpa może oznaczać, że Holender wróci niebawem do łask Mourinho. 

Lista A:

1 Rui Patricio
2 Rick Karsdorp
3 Roger Ibanez
4 Bryan Cristante
6 Chris Smalling
7 Lorenzo Pellegrini
8 Nemanja Matic
9 Tammy Abraham
11 Andrea Belotti
14 Diego Llorente
18 Ola Solbakken
19 Zeki Celik
20 Mady Camara
21 Paulo Dybala
22 Nicolò Zaniolo
23 Gianluca Mancini
24 Marash Kumbulla
25 Georginio Wijnaldum
37 Leonardo Spinazzola
92 Stephan El Shaarawy
99 Mile Svilar

 Lista B:

52 Edoardo Bove
55 Ebrima Darboe
58 Filippo Missori
59 Nicola Zalewski
62 Cristian Volpato
63 Pietro Boer
70 Claudio Cassano
72 Luigi Cherubini
73 Giacomo Faticanti
78 Gabriele Baldi
79 Cristian Padula

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  3 lutego 2023, 14:35

  Zalewski na liście B? Zaniolo i Karsdorp A? Czym się różnią te listy?

  • scythese
   3 lutego 2023, 14:38

   Lista B to młodzieżowcy

 • abruzzi
  3 lutego 2023, 14:50

  Tym, że na liście A można zarejestrować 25 piłkarzy, w tym min. 4 musi być wychowankami danego klub w rozumieniu przepisów UEFA, a kolejnych min. 4 musi być wychowankami krajowymi. Jak nie ma takiej ilości graczy, to ta lista się uszczupla. Gdyby Roma nie miała żadnych wychowanków w rozumieniu przepisów, to na liście A mogłoby się pomieścić tylko 17 piłkarzy.

  Co za tym idzie, klub wykorzystuje najpierw wszystkie możliwe 17 slotów, żeby wrzucić tam "zagraniczniaków". Resztę dokooptowuje wychowankami swoimi/wychowankami ligowymi.

  Lista B jest obsadzana klubowymi młodzikami U21, takimi, którzy grali w poprzedzających sezonach co najmniej dwa lata bez przerwy w drużynach młodzieżowych, albo w okresie trzech ostatnich lat byli przez dwa sezony w klubie, a najwyżej rok na wypożyczeniu . W tym sezonie graczami, którzy urodzili się po 1 stycznia 2021 roku. Także Zaniolo czy Karsdorp nie mogli tu trafić.

  Zalewski, w teorii, mógł się znaleźć na liście A, ale to nie ma znaczenia.

  Nie załapał się np. Tahirovic, bo można na liście A zarejestrować maksymalnie trzech nowych piłkarzy i wskoczyli tam Wijnaldum, Llorente i Solbakken. Z kolei nie może być go na liście, bo to nie wychowanek. Co prawda 1 lutego strzeliło mu 2 lata u nas, ale te dwa lata liczą się od startu sezonu, więc w teorii ma 1,5 roku. W przyszłym sezonie będzie mógł pojawić się już na liście B.
  W przyszłym sezonie także wchodzą na nas kary UEFA i będziemy mogli rejestrować na liście A maksimum 23 graczy czyli nie 17 a 15 zza granicy, bo 8 slotów pozostaje dla wychowanych w klubie/Włoszech.

 • abruzzi
  3 lutego 2023, 15:54

  Aaaa… no i od teraz, co zgłaszanie na liście, to nie możemy przekroczyć o 1 EUR różnicy między zawodnikami, którzy zniknęli z listy, a tymi, którzy przyszli.
  Jeśli byśmy kupili – załóżmy, bo wiadomo że w naszej tragicznej sytuacji finansowej się tak nie stanie – gracza za 50 mln z 5 letnim kontraktem i 5 mln dla agenta, to musimy się tegoż samego z z poprzedniej listy pozbyć (czytaj najlepiej sprzedać). Także ten. Wydanie 100 mln euro dwa lata temu na Abrahamów i Vinów bez pokrycia w sprzedażach i bez awansu do Ligi Mistrzów zrobiło swoje. Do tego w trakcie, gdy mieliśmy poprzednie porozumienie i je złamaliśmy.

  • Totnik
   3 lutego 2023, 16:08

   abruzzi jestem pełen szacunku wobec twojej wiedzy :)