Jutro testy medyczne Villara, poza tym brak konkretów

Gonzalo Villar powinien stawić się jutro na testach medycznych w Genui. Brak C.Pereza na prezentacji może być potwierdzeniem bliskiego porozumienia z Celtą Vigo bądź odsunięciem od zespołu, do grona z Kluivertem, Diawarą, Calafiorim, Coricem i Biandą.

fot. © asroma.com

Jak podaje Gianluca Di Marzio, jutro dojdzie do testów medycznych Gonzalo Villara w Sampdorii. Hiszpan przejdzie do klubu z Genui na zasadzie wypożyczenia z prawem do wykupu.

Przymus wykupu chcą osiągnąć Giallorossi przy potencjalnych transferach C.Pereza i Shomorudova, a ich wypchnięcie ma być jednoznaczne z zakontraktowaniem Belottiego. Niestety, ani jeden, ani drugi gracz, nie są w tej chwili pewni odejścia z Romy. W przypadku Hiszpana trwają od dawna negocjacje z Celtą Vigo, która nie zgadza się wciąż na przymus wykupu. Giallorossi mieli mieć korzystniejsze oferty z Serie A, ale tu nie chce pozostać sam piłkarz. Tym samym opcje są w tej chwili dwie: albo Roma jest pewna, że dogada się z Celtą, albo gracz dołączył do Diawary i spółki, gdyż nie został dziś zaprezentowany z resztą drużyny.

Na prezentacji pojawił się za to Shomurodov, łączony od kilku dni z Bologną. Mniej sprawdzalne źródła podawały, że Giallorossi dogadali się nawet z Rossoblu w sprawie wypożyczenia z przymusem wykupu za 11 mln euro, ale gdyby tak było, Uzbek z pewnością nie wybiegłby na murawę Olimpico. Tu także, wydaje się, wszystko rozbija się o „przymus” kupna po sezonie. Na wylocie znajduje się też, odrzucony już po pierwszych dniach letnich przygotowań, Kluivert. W jego przypadku trwają negocjacje z Fulham.

Jeszcze trudniej będzie się pozbyć tego lata takich nazwisk jak Diawara, Coric, Bianda i Calafiori. Na jednych nie ma chętnych, a inni, jak ten ostatni, nie chcą grać w Serie B czy Szwajcarii. Na prezentacji zespołu nie pojawił się też Volpato, co może być jednoznaczne z transferem młodego piłkarza na wypożyczenie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • grigorij1863
  8 sierpnia 2022, 14:09

  I ktos cos wie czy sie udalo?

  • abruzzi
   8 sierpnia 2022, 14:18

   Villar stawił się rano na badaniach w Genui. Także dziś powinno być wieczorem oficjalne potwierdzenie. Reszta leży i kwiczy. Nic konkretnego się nie dzieje.

 • mold
  8 sierpnia 2022, 15:36

  Wiadomo nie ma co komu życzyć źle, ale mam wrażenie że transfery naszych tuzów mogą odblokować jakieś ciężkie kontuzje podstawowych zawodników gdzie kluby będą szukać na gwałt jakichś zmienników