Jose Mourinho zawieszony na dwa mecze

Wczoraj zapadł wyrok w sprawie czerwonej kartki otrzymanej przez Jose Mourinho w ostatnim meczu Serie A przed przerwą w rozgrywkach. W spotkaniu przeciwko Torino, portugalski trener w dość emocjonalny sposób kwestionował decyzje sędziego za co zmuszony był opuścić boisko.

fot. © asroma.com

Roma będzie musiała zmierzyć się z Bolonią i Milanem bez swojego menedżera Jose Mourinho. Jest to efekt czerwonej kartki przyznanej w ostatnim meczu Serie A z Torino.

Wczoraj decyzją władz ligi, portugalski trener został zawieszony na dwie kolejki. Werdykt jest następstwem wydarzeń z końca meczu przeciwko Torino. Jak głosi komunikat: „W 89. minucie drugiej połowy, wszedł na boisko i zakwestionował decyzję sędziego, przyjmując wobec niego groźną postawę i wielokrotnie używając obraźliwych epitetów w jego kierunku”.

Mourinho będzie zatem zmuszony zarządzać dwoma najbliższymi meczami (Roma-Bologna i Milan-Roma odpowiednio 4 i 9 stycznia) z poziomu trybu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  16 listopada 2022, 18:34

  No to może coś ugramy bez betona

 • ryniek
  16 listopada 2022, 22:40

  Jeśli ta dwa mecze pójdą po myśli i zobaczymy inny zespół w co wątpię to chyba będzie jasne gdzie jest problem

  • RomanoItaliano
   17 listopada 2022, 10:59

   A jak przegramy to oznacza, że trener nie jest problemem, a są nim piłkarze? Cóż za logika :d

  • Junkhead
   17 listopada 2022, 13:40

   Przecież asystent dostanie dokładne wytyczne co ma robić, o samowolce nie może być mowy, więc nie będzie sensu wyciągać wniosków.

  • Totnik
   17 listopada 2022, 13:50

   Pewnie będzie nadawał z kibla przez łoki-toki na ławkę :)

 • riss
  17 listopada 2022, 08:12

  Tak jakby brak jego obecności na ławce rezerwowych coś zmieniał. Beton taktyka i beton piłkarze, jak taki wirtuoz sztuki piłkarskiej Cristante dostaje 2,8 mln plus bonusy to ja nie mam już nic do dodania.

 • Romulus
  17 listopada 2022, 12:17

  Już pomijając kwestie taktyczne, wyniki Romy itd. – jeśli Mou nie potrafi zapanować nad emocjami i musi co kilka spotkań włazić na boisko, obrażając sędziego, to powinien zgłosić się do psychiatry i nad tym popracować. Bo już przestałem kupować bajki o wielkim Mou, który ma rzekomo w ten sposób zdejmować presję z piłkarzy i pomagać drużynie

  • RomanoItaliano
   17 listopada 2022, 12:19

   Taki jego temperament. Klopp, Conte, Tuchel czy nawet Guardiola też za linią potrafią zwyzywać trenera, jednak na pewno to nie ma nic wspólnego ze zdejmowaniem presji, po prostu słabo zagraliśmy w ostatnich kolejkach i złapała go frustracja ;)

  • Totnik
   17 listopada 2022, 13:49

   To ten legendarny profesjonalizm Józka :)

  • Romulus
   17 listopada 2022, 14:33

   Ja rozumiem frustrację, każdemu czasem puszczą nerwy, zwłaszcza przy niektórych popisach arbitrów, ale Mou wyjątkowo często zalicza takie wybuchy, a z wiekiem jest chyba tylko gorzej. Najwyższy czas nauczyć się kontrolować gniew i nie wyzywać sędziego co kilka meczów – trener to nie kibic na trybunach, jednak obowiązują go pewne standardy

  • RomanoItaliano
   17 listopada 2022, 15:53

   Czy ja wiem, jego po prostu często zawieszają. Zresztą czy jest na ławce czy nie to nie ma różnicy, jego osoba i tak cudów już nie działa.