Jeśli Mourinho odejdzie, Roma postawi na kolejnego trenera z top-u

AS Roma zdeterminowana jest kontynuować współprace z Mourinho jeszcze przez kolejny sezon, ale klub jest też przygotowany na wypadek, gdyby Special One zdecydował się na odejście.

fot. © asroma.com

Nie milkną plotki o przyszłości Jose Mourinho. Na ten moment w prasie dominuje przekaz, że strony będą dalej ze sobą współpracować i Portugalczyk wypełni swój kontrakt do końca.

W dzisiejszym wydaniu Il Tempo możemy przeczytać, że Mourinho najprawdopodobniej pozostanie w Romie do wygaśnięcia kontraktu w 2024 roku.

Stołeczny klub nie chce jednak dać się zaskoczyć przyszłym planom portugalskiego trenera.

Dlatego włoska gazeta twierdzi, że prezydent Romy, Dan Friedkin, byłby osobiście zaangażowany w poszukiwanie i pościg za kolejnym czołowym trenerem, który miałby zastąpić Mourinho po zakończeniu sezonu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • volt17
  7 kwietnia 2023, 21:25

  Jeśli Mou faktycznie odejdzie to ja osobiście chciałbym De Zerbiego ale nie widzę realnej szansy na jego przyjście.

  • ryniek
   7 kwietnia 2023, 21:51

   De Zerbi buduje sobie markę w PL i wątpię aby był zainteresowany poza tym ma kontrakt do 2026 wiec srogo by trzeba było za niego zapłacić. Ciekaw jestem kogo właściciele mają na oku skoro miałby to być podobno ktoś z topu.

  • volt17
   8 kwietnia 2023, 10:14

   Dlatego piszę, że nie widzę na niego realnej szansy, jedynie, że chciałbym. Generalnie nie mam pojęcia kto mógłby faktycznie przyjść poza Conciakiem ale on ostatnio mnie nie przekonuje i to byłby kolejny trener od zostawiania spalonej ziemi po sobie

 • samber
  7 kwietnia 2023, 21:58

  Ciekawe jak jest sformułowany kontrakt, bo to nie ma tak że sobie odchodzi bo mu się chce. Jego odejście w czasie trwania kontraktu wymaga zerwania kontraktu, a to powinno wiązać się z pieniążkami dla Romy. Tak więc pytanie nie brzmi "czy odejdzie?", tylko "co my z tego będziemy mieli?".

  • RomanoItaliano
   8 kwietnia 2023, 07:09

   Wiadomo, ze potencjalny klub musiałby zapłacić za jego wykup. Ewentualnie jak się dobrze dogaduje z szefami to odchodzi się za porozumieniem stron.

 • Cave Wolf
  8 kwietnia 2023, 10:54

  De Zerbi wydaje się ciekawą opcją ale na tą chwilę nierealny ja to bym chciał kogoś z dwójki Sarri lub Mancini obaj wydaje się również niedostępni ale jak by się zapłaciło klazulę odstępnego i jak by się namówiło któregoś z tej dwójki to kto wie

  • jamtaicho
   8 kwietnia 2023, 14:28

   Sarri? Jak sobie to teraz wyobrażasz, skoro jest trenerem Lazio? Ja nie widzę tego

 • Cave Wolf
  8 kwietnia 2023, 14:34

  @jamtaicho Masz dużo racji obecnie Sarri jest trenerem Lazio i ciężko go będzie z tamtąd wyciągnąć ale nie jest to nierealne wystarczy zapłacić klazulę odstępnego za Maurizio Merdom i jego Samego jeszcze trzeba by było przekonać do tego ruchu

  • Frosti
   8 kwietnia 2023, 18:55

   Myślę, że to by kibicowsko nie przeszło ;)

 • Felek
  9 kwietnia 2023, 17:47

  Może po sezonie Klopp będzie wolny :D