Interesy z Torino, Conte i 40 mln

Dziennikarze i eksperci omawiają ostatnie pogłoski transferowe i wydarzenia wokół Romy.

fot. © asroma.com

Alessandro Austini dla TeleRadioStereo:

– W tej chwili łączenie Conte z Romą może pojawiać się tylko przez skojarzenia. Ludzie mówią, gdy takie nazwisko pojawia się wolne na rynku. Przy tym zwolnieniu zrobił wszystko by pokazać, że nie czuje się dobrze. Myślę, że wydarzyło się coś poważnego, mamy do czynienia z klubem, w którym niepowodzenia zaliczyli zarówno on jak i Mourinho. Jestem niemal pewny, że Mourinho zostanie w Romie, ale jeśli odejdzie, nie brałbym Conte, gdyż jeśli Mourinho by odszedł, to odszedłby z takich samych powodów jakie nie pasowałyby też Conte. Na dzień dzisiejszy nie ma negocjacji sprzedaży Abrahama czy Ibaneza. Abraham nie ma mercato we Włoszech, nie ma klubów, które mogą zainwestować pieniądze jakich żąda Roma. Być może jest coś, jeśli chodzi o Premier League. Niektórzy gracze z kolei, jak Mancini i Pellegrini, mają zarobki, które sprawiają, że są nie do sprzedania. Kilka sezonów temu Roma była świetna w waloryzowaniu swoich graczy i sprzedawaniu ich za duże pieniądze, w ostatnich sezonach ta strategia przepadła.

David Rossi dla Rete Sport:

– Retegui? Poczekajmy zanim nominujemy go fenomenem. W końcu w tym tygodniu zacznie się mówić o piłce kopanej. Tahirovic w pierwszym składzie Bośni to co najmniej interesujący sygnał. Nie mówimy tu o Hiszpanii czy Niemczech, ale ważnym sygnałem jest, jeśli tak młody gracz jest brany pod uwagę w seniorskiej reprezentacji.

Gianluca Piacentini dla Rete Sport:

– Singo? Myślę, że nie można robić interesów z Torino: żądali 30 mln euro za Izzo. Nie sądzę, że to możliwe, w ten sposób wzięliśmy od nich Petrachiego, potem za darmo Belottiego, nie są klubem, z którym można robić interesy.

Mario Corsi dla Centro Suono Sport:
– Singo z Nzolą? Uderza mnie to, mam nadzieję, że to nieprawda. Retegui? „Nowego Batistutę” zostawiłbym Lazio. Pinto jest stworzony do robienia przysług. Pozyskałbym natychmiastowo Hojlunda z Atalanty, jego tak, myślę, że 30 mln euro wystarczą. Pellegrini? Musi grać wyżej, jako trequartista, powinien szukać napastnika, nie cofać się do tyłu, gdyż jest kruchy i słaby fizycznie.

Andrea Pugliese dla Rete Sport:

– Latem Roma musi zrobić co najmniej 40 mln euro zysków kapitałowych, aby zmieścić się w ugodzie UEFA, w najbliższej sesji transferowej będzie ciężko to zrobić. Na dziś nie ma wielu graczy, którzy mogą dać zysk kapitałowy. Jestem przekonany, że odejdzie Abraham, ale trzeba znaleźć kogoś kto zaoferuje ci 40 mln euro. Kolejni dwaj, którzy mogą dać dobry zysk kapitałowy to Ibanez, za którego można dostać co najmniej 20-25 mln euro. I trzecim, ryzykownym ruchem, również z uwagi na sytuację kontraktową, jest Spinazzola, którego zakup praktycznie się zamortyzował i który może teraz kosztować 10-15 mln.

Alessio Nardo dla Tele Radio Stereo:

– Cały czas brakuje nam punktu widzenia Friedkinów: są właściciele, którzy nigdy się nie wypowiedzieli i którzy mają opinię na temat tego czego dokonał przez dwa lata trener. Bierzemy zawsze za pewnik, że wiąże się to z hałasem jako robi Mourinho, ale może być też właściciel, który jest niezadowolony albo myśli o kimś innym. Nie wiemy tego, prezydent nigdy publicznie się nie wypowiedział. Jeśli roma nie awansuje również w tym sezonie do Ligi Mistrzów czy Friedkinowie będą zadowoleni z Mourinho?

Stefano Agresti dla Radio Radio:

– Następna kolejka ligowa jest dobra dla Romy. Fiorentina myśli o pucharach, Inter musi wygrać z Violą. Moim zdaniem Inter i Roma, ze wszystkimi różnicami swoich przypadków, są zdecydowanymi faworytami. Niełatwo będzie Lazio, ciężko będzie Milanowi z Napoli.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • ryniek
    27 marca 2023, 16:05

    "Pinto jest stworzony do robienia przysług" w punkt :)

  • riss
    27 marca 2023, 22:15

    Mario Corsi w punkt :). Martwi mnie tylko skąd my wygenerujemy 40 mln zysku kapitałowego ?? Ciekawe kto do odstrzału, ale przy tak bajecznych wycenach naszych graczy to 3-4 trzeba się będzie pozbyć.