Inter vs Roma w rzymskich rozgłośniach radiowych

Rzymskie radio jest fenomenem, który nie ma sobie równych w pozostałych częściach Włoch. Mnogość stacji pełniących rolę platformy, zastępy dziennikarzy, byłych piłkarzy i felietonistów, którzy ożywią show. Roma vs Inter w ćwierćfinale Coppa Italia - oto opinie bohaterów stacji radiowych.

Alessandro Austini (Teleradiostereo 92.7): Martwię się o dzisiejszy wieczór. Ten puchar mnie niepokoi, stał się już przeklęty. Czas dokonać wyborów, bo jeśli nie dostaniemy się do Ligi Mistrzów w przyszłym roku, to co my tu robimy? Musimy spróbować zrozumieć problemy, jeśli będziemy płakać o sędziach, damy alibi wszystkim. W sobotę był faul, kropka, nie wygraliście z Genoą. Wszystko to jest przeciwieństwem mentalności zwycięzcy. Mecz Romy z Genoą przeszedł do historii jako mecz kondycyjny, ale nie było mowy o pomyłce. Stawiam się w roli kibica AC Milan, który został skrzywdzony przez Napoli i Spezię, a mimo to nie mówią o krzywdach na co dzień. Zamiast tego rozmawiamy tutaj o sędziach. Roma wygrała Scudetto protestów w grudniu. Przeraża mnie to, że w tym roku łatwo jest myśleć, że to czyjaś wina. W przeciwnym razie musielibyśmy zakwestionować to, co było uważane za oczywiste, a nie było. I obawiam się, że robimy sobie niedźwiedzią przysługę. I obawiam się, że wyrządzamy krzywdę Zaniolo, który potrzebuje wszystkiego, byle tylko nie czuć się ofiarą.

Furio Focolari (Radio Mattino – 104.5): Dziś jest odpowiedni moment, aby mówić o Zaniolo, jeśli chcesz się wyróżnić, tak jak zrobił to Cassano wczoraj wieczorem. Zaniolo ma niewiele ponad 20 lat z piłkarskiego punktu widzenia, ponieważ opuścił dwa lata. Musi się poprawić, ale to wyjątkowy zawodnik.

Ilario Di Giovambattista (Radio Mattino – 104.5): Między Mourinho a niektórymi piłkarzami panują bardzo dobre relacje, podczas gdy inni mają dość bycia 'obsmarowywanymi’ na każdej konferencji prasowej. Radziłbym Mourinho, aby zrewidował swoje wewnętrzne relacje z niektórymi zawodnikami. Musimy też zrozumieć, dlaczego Roma pozyskuje portugalską kolonię, przybył Oliveira, który jest fizycznym zawadiaką, podczas gdy Mourinho chciał dużych, silnych fizycznie graczy.

Roberto Pruzzo (Radio Mattino – 104.5): Coppa Italia musi być celem dla Romy. Także dlatego, że w lidze, po straconych w niedzielę dwóch punktach, wyścig o czwarte miejsce wydaje się trudny. Inter czeka w niedzielę trudne wyzwanie w walce o Scudetto.

Nando Orsi (Radio Mattino – 104.5): Dzisiejszy mecz zmienił znaczenie po porażkach Interu i Romy w lidze. W ćwierćfinale Coppa Italia znów staje się interesująca. Inzaghi stawia swój sezon na ten tydzień i musi zmienić trzech lub czterech zawodników.

Sandro Sabatini (Radio Mattino – 104.5): Kto dziś przegra, zostanie skrzywdzony. Jutro będą mówić tylko ci, którzy nie mogą iść do przodu. Mourinho musi też pomyśleć o dokonaniu kilku zmian. Na przykład w obronie nie widzę, żeby Kumbulla był gorszy od Ibaneza, którego ostatnio widzieliśmy. Przez 80 minut Roma nie oddała żadnego strzału na bramkę przeciwko Genoi, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, z pięcioma piłkarzami i trenerem, o którego istnieniu nawet nie wiedziałem. Ale rozmawialiśmy o Mourinho, Zaniolo i Abisso. Ten epizod miał miejsce w 90. minucie, w pozostałych 89 minutach co się działo?”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.