Inter vs Roma: historia rozpoczęła się w 1937 roku

Inter stał się drużyną, z którą Roma mierzyła się najczęściej w swojej historii we wszystkich rozgrywkach. Niestety bilans wzajemnych gier jest wyraźnie na korzyść mediolańczyków. W oczekiwaniu na dzisiejszy pojedynek forzaromainfo podsumowuje dotychczasowe zmagania drużyn, sięgając aż do 1937 roku.

Historia meczów Interu z Romą w Coppa Italia rozpoczęła się 30 maja 1937 roku na San Siro w dniu, który dziś byłby nie do powtórzenia: półfinały rozgrywane jeden po drugi. Pierwszy o 15:00, drugi o 17:15. Roma wygrała 2-0, dzięki bramkom w drugiej połowie od Mazzoniego i Di Benedettiego. Następnie Milan zremisował 1-1 w dogrywce z Genoą. Giallorossi przegrali puchar w następnym tygodniu z Genoą. Inter to najczęstszy przeciwnik Romy, która spotykała się z nim 208 razy. Podobnie w samym tylko Coppa Italia, gdzie potyczek z Interem było 22 (tyle samo co z Torino).

Ogólny bilans jest negatywny, 60 zwycięstw wobec 89 (plus 59 remisów), podczas gdy w Coppa Italia jest 7 zwycięstw, 11 porażek i 3 remisy. Z 11 spotkań w Mediolanie, Roma wygrała dwa, zremisowała jedno i przegrała osiem. Mecze ćwierćfinałowe udały się raz na cztery. Roma pięciokrotnie docierała do finału pomiędzy Romą a Interem (rekord dzielony z Juventusem i Milanem): Giallorossi przegrali trzy i wygrali dwa, a ostatni sukces miał miejsce w 2008 roku, gdy Mexes i Perrotta przypieczętowali zwycięstwo 2-1 na Stadio Olimpico. Ostatnie w historii trofeum Romy, prawie 14 lat temu!

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.