Inter Mediolan po Smallinga

Bardzo solidne występy i odpowiednia kondycja fizyczna sprawiły, że Chris Smalling jest w tym sezonie pewnym punktem defensywy Romy. Pół roku przed końcem kontraktu Giallorossi z chęcią zatrzymaliby go u siebie na kolejny sezon. Wysoka forma zawodnika przyciągnęła jednak również zainteresowanie ze strony innych klubów.

fot. © asroma.com

Przedłużenie kontraktu po osiągnięciu 50% występów w ostatnim sezonie, ale jedynie za zgodą gracza. Tak brzmią warunki zapisane w kontrakcie Chrisa Smallinga. Decyzja co do przyszłości leży w pełni w rękach zawodnika, który może być niemal pewny rozegrania 50% spotkań. 

W najbliższych miesiącach Roma będzie musiała rozwiązać kwestie Smallinga. Jego kontrakt wygasa w 2023 roku, ale dobrze znana klauzula pozwala na jego przedłużenie go o rok, za taką samą kwotę. Dobre występy Anglika, połączone z dobra kondycja fizyczna sprawiły jednak, że gracz zwrócił na siebie uwagę innych zespołów, w tym przed wszystkim Interu Mediolan, który zna sytuację i może zwiększyć ofertę, próbując powtórzyć operację wykonaną zeszłego lata z Mkhitaryanem. W takim przypadku Roma zapewne nie wyrówna oferty klubu z Mediolanu i pozwoli mu odejść.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.