t
Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 207 gości oraz 11 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Pallotta: Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje

James Pallotta był wyjątkowo rozmowny po wczorajszym meczu z Sassuolo, udzielając obecnym mediom wywiadów.

PALLOTTA W STREFIE PRASOWEJ
Monchi?
- Kto? Dlaczego mam ci o tym mówić? Dlaczego mam wam zdradzać nasze strategie? Dlaczego mamy mówić publicznie wszystko to, co chcemy robić? Chcę po prostu wyjaśnić, że nie ma dla was sensu ujawniać czegoś, co nie zostało w całości określone.

Derby?
- Absolutnie, możemy to zrobić. Widząc jak graliśmy z Lyonem, mogliśmy zdobyć 5, 6, 7 goli, jeśli powtórzymy ten występ i z odrobiną szczęścia, może nam się udać. Wiem, że wybiegniemy na boisko zmotywowani i zdeterminowani, aby się nam udało.

Dzisiejszy mecz?
- Trochę wolny start w pierwszej połowie, widzieliśmy wszyscy. Po przerwie doszło do korekt taktycznych i poszło dużo lepiej. Pięknie jest wygrać, nadal jesteśmy na drugim miejscu z komfortową przewagą nad Interem i Lazio. Celem jest Liga Mistrzów i z odrobiną szczęścia Juve może zaliczyć wpadkę. To bardzo ciężki sezon, zatem nie wiadomo jak się może zakończyć.

Colette odszedł...
- Ja o to poprosiłem, jest dobrym człowiekiem, ale nie był za bardzo skuteczny.

Karny w meczu Juve-Milan?
- Wolę nie rozmawiać o karnych w ostatniej minucie dla innych zespołów, nie chcę polemiki na temat sędziów. 

Cel?
- Liga i Puchar Włoch. Jeśli o mnie chodzi, najważniejszym celem jest awans do Ligi Mistrzów, co jest bardzo ważne pod względem przychodów. Chcemy wygrać Puchar Włoch, ale awansować też do Ligi Mistrzów.  

Styczniowe mercato?
W tym sezonie styczniowe mercato było ogólnie rozczarowujące w całej Europie. Było mało ruchów, to był ogólny trend.

Spalletti?
- Jakie jest pytanie? Spalletti powiedział, że powiedziałem, że jest coś nowego? Interesujące. To zależy od niego. Zrobimy wszystko co jest właściwe dla drużyny, w jego interesie. Staram się poprawiać drużynę i błędy mogą się zdarzyć. Czy popełniliśmy już błędy? Tak, jasne, ale w ostatnich latach awansowaliśmy dwa razy z kolei do Ligi Mistrzów, a potem do eliminacji. W toku są też inne sprawy, wykonujemy dyskretną pracę, rozmawiamy o stadionie. Jestem bardziej autokrytyczny niż ktokolwiek inny. To co robię jest zawsze w interesie zespołu, zarówno jeśli chodzi o operacje transferowe, trenera, o wszystko, co robimy. Nie mogę ujawnić jakie są nasze strategie.

Obniżenie ceny biletów może pomóc zapełnić stadion?
- Nie sądzę, że to jest problemem, wydaje mi się większy. Myślę, że grając w niedzielę wieczorem, jest wiele osób, które mają dzieci i które muszą iść jutro rano do szkoły. Nie ma transportu publicznego, nie ma w bliskości parkingów, jest rzeczywiście ciężko. Przeciwnie, biorąc pod uwagę wszystkie te problemy wydaje mi się, że mamy bardzo liczną publiczność. W przyszłości będziemy mieli własny stadion, z adekwatnym parkingiem, dużo bardziej przyjazne miejsce dla kibiców. Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką może zrobić prasa, to wywieranie presji na instytucjach, aby ułatwić realizację stadionu, który pomógłby również miastu.

Nowe usługi konferencyjne w sprawie stadionu?
- Nie, nie ma żadnych powodów, aby je rozpoczynać, nie ma powodów, aby zamykać obecne i otwierać nowe. 

PALLOTTA DLA MEDIASET
Stadion?
- Wszystko idzie idealnie, mamy nadzieję zacząć w czerwcu. Relacje ze Spallettim są świetne, daje bardzo dużo Romie, mam nadzieję, że może zostać. 

Przyszłość Tottiego i Spallettiego?
- Myślałem, że rozmawiamy o meczu!

Cele?
- Celem jest Liga Mistrzów, jest przerwa, która jest dobrą wiadomością, aby odzyskać siły, mimo że mamy wielu reprezentantów drużyn narodowych, którzy zagrają. Mamy uzyskaną przewagę nad Lazio i Interem, jestem pewien, że względu na kalendarz,  zajmiemy drugie miejsce. Liga Mistrzów jest naturalnym miejscem dla tego klubu i cieszę się, że często awansujemy, niestety w tym sezonie czerwone kartki wpłynęły na mecz z Porto. 

PALLOTTA DLA SKY
Żal po odpadnięciu z Lyonem?
- Myślę, że graliśmy dobrze. Mieliśmy wiele okazji, aby strzelić, to był jeden z najlepszych meczów, odkąd tu jestem. Oddaliśmy 25 strzałów i przez 95 minut cały zespół grał dobrze. Takie rzeczy się zdarzają.

Spalletti będzie trenerem Romy w przyszłości?
- Na pewno do końca maja, potem zależy od Luciano. Chciałbym, aby został. Podoba mi się jego styl gry, podoba mi się z taktycznego punktu widzenia. Oglądam jego treningi, pdooba mi się bardzo, że go tutaj mamy. Chciałbym zatrzymać Spallettiego, to on zdecyduje. To nie zależy ode mnie. 

Nowe umowy Tottiego i De Rossiego?
- Jeszcze nie rozmawialiśmy o ich kontraktach. Totti ma po tym kontrakcie kolejne sześć lat i może zostać w Romie  roli dyrektora. Nie mieliśmy nowych rozmów, ale mamy jeszcze kilka miesięcy na rozmowy. Walczymy o Ligę Mistrzów, musimy myśleć o wygrywaniu kolejnych meczów. Czekają nas mecze na szczycie. Musimy myśleć o tym, nie o odnowieniach kontraktów.

Chcesz zbudować w przyszłości młody zespół?
- Interesujące jest to, co zrobiliśmy w ostatnich dwóch latach z młodymi. Mamy wielu interesujących graczy, którzy są rozsiani po Włoszech. Będziemy to kontynuować, będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni, choć sezon jeszcze się nie skończył, Juventus musi jeszcze zagrać z nami i Napoli. 

Jakie masz relacje z kibicami Romy?
- Spotykam mnóstwo ludzi na ulicach, którzy mnie pozdrawiają i życzą mi dobrze, mamy świetne relacje. Sytuacja Curva Sud nie zależy od nas, ale od instytucji, jeśli bariery zostaną usunięte, oni wrócą. Ciężko jednak przychodzić kibicom na stadion, mecze kończą się o 23, trudno jest wrócić do domów. Parkingi są daleko, transport publiczny jest słaby. 

PALLOTTA DLA RAI
Kontrakty Tottiego i Spallettiego?
- Nie chcę rozmawiać o tym dziś wieczorem. Z Francesco rozmawialiśmy już w zeszłym roku.

Twoim zdaniem Totti zostanie również na przyszły sezon?
- Według mnie tak, rozmawialiśmy o tym, ale to nie zależy ode mnie, a jedynie od niego. Oczywiście, że chciałbym, żeby został.

Jest jakiś limit czasowy, jeśli chodzi o decyzję Spallettiego?
- Nie rozmawiałem głębiej z trenerem, ale nie ma problemów. Przeciwnie, myślę, że kreują je media. Teraz najważniejsze jest mówienie o tym jak dobrze się spisuje. Wkrótce porozmawiam z Luciano. 

Są problemy, jeśli chodzi o przyszłość, jeśli chodzi o rolę właściciela?
- Nie ma problemów w drużynie. Mam swoją strategię i nie chcę jej w tej chwili nikomu ujawniać.

Monchi będzie przyszłym dyrektorem sportowym?
- Nie zamierzam ujawniać nikomu naszych strategii, być może jest jakiś problem w tłumaczeniu...

Karma: +1
20.03.2017; 14:25 źródło: pagineromaniste.com dodał: abruzzi
czytaj więcej o:

Komentarze (17)

Profil PW
abruzzi Dodano: 1 rok temu | Karma: -2
Groteskowy prezydent. Jak mawiam, "mistrz suspensu". Jakie to wielkie strategie ukrywa? Nowy język na klubowym profilu na facebooku, bo chyba nie sponsora. Zdecyduje trener? Aha. Jak zawsze przyjechał tylko po stadion, a raczej biura, które zostaną tam wybudowane. Drużyna? Jaka drużyna?
Profil PW
CanisLupus Dodano: 1 rok temu | Karma: 0
On w zasadzie ma jedną strategię; wybudować ten stadion a przede wszystkim latający cyrk MP wokół niego. I potem liczyć z tego wszystkiego szmal. O piłce pitoli, bo się na niej nie zna. Może to i lepiej. Ja od niego chcę i w skrytości wymagam, tylko stadionu. Tyle on może dać Romie. Reszta w rękach dyrektorów i sensownego trenera. Oparcia w Prezydencie drużyna i trener nie mają i mieć nie będą, bo każdy o tym wie, że Pallotta to piłkarski laik i ignorant. Jak już James jest, to niech jest i trzyma się podstawowej sentencji przysięgi Hipokratesa; "Przede wszystkim nie szkodzić".
Profil PW
marbas Dodano: 1 rok temu | Karma: 2
Strategie jakąś ma, w końcu jest biznesmenem i bez strategii pieniędzy by się nie dorobił. A ponieważ jest biznesmenem dobrze wie, że nie może pochwalić się swoją strategią, tylko starać się ją realizować.
Profil PW
CanisLupus Dodano: 1 rok temu | Karma: 0
marbas
Strategię ma biznesową a nie sportową. Chce wybudować kiermasz a drużynę poprowadzi Lenin z Sołżynicynem. Chyba że wiesz coś o czym my nie wiemy?
Profil PW
marbas Dodano: 1 rok temu | Karma: 0
Jasne, że to strategia biznesowa. Tylko co z tego, będą pieniądze przyjdą i sukcesy. Taki romantyczny futbol
Profil PW
CanisLupus Dodano: 1 rok temu | Karma: -1
Tak jak w Paryżu? ;)
A może będzie tak; "Zarobiłem sobie pieniądze, to sobie je schowam do kieszeni" ?? Kto bogatemu Jamesowi zabroni?
Profil PW
marbas Dodano: 1 rok temu | Karma: 2
Jeśli wolisz bić się o 2 miejsce zamiast być mistrzem tak jak nieudacznicy z Paryża, walczyć w LE zamiast wojować w LM i nie zdobywać pucharów, to ok.
Profil PW
marbas Dodano: 1 rok temu | Karma: 1
Zresztą o czym my dyskutujemy. Każdy klub w tej fazie LM zarabia petrodolary w przeciwieństwie do nas.
Profil PW
CanisLupus Dodano: 1 rok temu | Karma: 0
marbas
Ja wiem że ty jesteś marzycielem :) Ja też nim jestem. Tylko mam obawy, co do zamierzeń Pallotty. On da Romie stadion, tylko co Roma i kiedy będzie z tego miała, to już inna bajka.
Profil PW
marbas Dodano: 1 rok temu | Karma: 2
Stadion da nam stabilność. A prezydenci się zmieniają :P
Profil PW
volt17 Dodano: 1 rok temu | Karma: 0
Mimo wszystko są lepsze strategie, bo pieniądze nie gwarantują sukcesów ale sukcesy gwarantują pieniądze.
Profil PW
abruzzi Dodano: 1 rok temu | Karma: 3
Nikt nie powiedział, że to będzie stadion Romy i zyski pójdą do Romy, a wręcz przeciwnie. To będzie stadion tych, którzy za niego zapłacą i jak coś skapnie, to jakaś część. Po drugie Juventus wyciąga na stadionie +12 mln euro na rok więcej niż my z biletów z Olimpico minus opłata za stadion. Także nie rozumiem tej całej propagandy, że jak będzie stadion, to stanie się jakieś nie wiadomo co.
Do wszystkiego trzeba głowy i pomysłów, a nie stadionu. Pallotta dokapitalizował klub w tym sezonie 80 mln euro, tzn. dorzucił z własnej kieszeni. Także tak to prowadzą, że trzeba dokładać z własnej kieszeni. W Serie A stadion miała już Reggiana, która od lat nie może wyjść wyżej niż Lega Pro. Własnościowe stadiony mają Sassuolo i Udinese.
Profil PW
Luke Dodano: 1 rok temu | Karma: 0
Wszycy się jarają tym stadionem, a prawda jest taka, że dużo on nam nie pomoże. Z roku na rok mamy straty po 50 baniek, ile ten stadion nam da? 15-20 baniek? Jeszcze bokiem wyjdzie ten stadion bo się Amerykance nie odawala od Romy.
Profil PW
RoMaO Dodano: 1 rok temu | Karma: 1
Dlaczego nikt nie komentuje wypowiedzi Baldissoniego? ;P
Profil PW
abruzzi Dodano: 1 rok temu | Karma: 1
:) Bo gość jest całkowicie "irrelevant".
Profil PW
Werewolf Dodano: 1 rok temu | Karma: 1
Też mam wrażenie, że całe posiadanie klubu to jest przy okazji wielkiej inwestycji budowlanej, której elementem jest stadion...zespół jest tylko pretekstem, takie małżeństwo z najbrzydszą córką króla, by móc rościć sobie pretensje do spornych ziem...

Poza tym to Pallotta jak zwykle pajac - nic się chłop nie zmienił
Jeśli chodzi o kontrakt Spalla - zdecydowanie Spalletti się nie skończył - po rewanżu z Lyonem mamy ciągle prawo z optymizmem patrzeć na rewanż w CI i obronę 2. miejsca, jeśli James go chce, to prosta sprawa: Panie Luciano oto gotowy kontrakt, szanujemy Pana deklaracje więc jest gotowy i czeka na Pana podpis jeśli faktycznie coś Pan z zespołem wygra, jeśli nie to droga wolna, ale sugerujemy przemyślenie sprawy i pozostanie mimo wszystko (jeśli im zależy) - potem piłka po stronie Spalla i gra otwartymi kartami - nie ma się co Luckowi dziwić, że zwleka, bo NIKT na świecie nie wie, co czeka zespół przez lato i może się okazać, że będzie miał gorszą grupę podwładnych niż teraz, bo że prezio będzie nadal nieobecny to pewne

i wreszcie nie rozumiem zupełnie tej karmy przy pierwszym komentarzu pod newsem...
Profil PW
riss Dodano: 1 rok temu | Karma: 0
O ile zespół się nie posypie w maju................ Spall odejdzie i owczym pędem może odejść 2-3 piłkarzy. Totti skończy karierę, a DDR odejdzie do MLS to mogą być całkiem jaja. Ktoś z dwójki Manolas Rudiger odejdzie a może nawet dwóch, oboje są kuszeni większą kasą............
Kartka z kalendarza
  Wydarzenie na dzisiaj (2018-05-24):
  • Brak
Shoutbox
 • Dzulian; 32 minut temu

  Tak naprawde to za sam hajs za Jorginho Napoli może zrobić zakupy. Przytulą z 55-60 baniek a Vidal z racji wieku nie będzie drogi. Max 25 baniek. Luiz to samo. A Balotelli za free

 • scipio; 2 godziny temu

  Gdy Ancelotti grał w Romie, to mnie jeszcze na świecie nie było. Dlatego zawsze raczej kojarzył mi się z tym, czego byłem świadkiem, czyli z sukcesami w Milanie jako trener. Nie czuję złości, czy zazdrości, raczej zażenowanie, że stary i wydawałoby się poważny facet robi z gęby dupę.

 • Junkhead; 2 godziny temu

  Faktycznie dziwne, że kogoś zabolało to, że kapitan i legenda Romy poszedł trenować śmieciarzy. No chorzy ludzie jak tak można mieć pretensje.

 • ASTomek; 2 godziny temu

  Teraz Carlo będzie miał okazję się wykazać.
  Coś czuję że w Neapolu będą tęsknić za Sarrim.

 • nazgul; 2 godziny temu

  Hamsik idzie do Chin, Jorginho pójdzie do Anglii i już masz trochę melonów afrykańskich na zakupy

 • volt17; 3 godziny temu

  Ciekawi mnie tylko skąd niby naplety wezmą kasę na utrzymanie zawodników i kupno kilku gwiazd. Bo budować z niczego to Carlo nie lubi

 • adrian; 3 godziny temu

  Czy to tolerancja to nie wiem ale szczerze mówiąc mam gdzieś jakie deklaracje składał Ancelotti. Jak dla mnie niech sobie trenuje i Lazio. Mowil że we Włoszech może trenować tylko Romę i Milan? Może robił to celowo bo liczył wtedy na posadę w którymś z klubów. W każdym razie nie łyknąłem wtedy tej deklaracji jak i nie biorę na poważnie 90% wypowiedzi całego środowiska piłkarskiego więc nie czuje się zawiedziony postawa Carlo czy oszukany. Może zmienił zdanie a może wtedy kłamał, jego sprawa. Jak idę na rozmowę kwalifikacyjną też mówię że bardzo chciałbym dla danej firmy pracować...

 • pawełek89; 3 godziny temu

  Widze tolerancja dosięga nawet kibiców to świat się kończy.... Krótko i na temat Ancelotti MERDA

 • mold; 3 godziny temu

  Totnik 10/10.

  W sumie do dodania mam tylko jedno - czemu pewne oczywiste rzeczy są dla niektórych tak nieoczywiste?

 • Totnik; 3 godziny temu

  @Valtaire moze Ciebie to zdziwi ale staram sie w zyciu nie klamac i nie skladac pustych deklaracji. A to "co wszyscy robia na okraglo" to wybacz ale chyba nie masz takiej wiedzy i nie pomawiaj ludzi. Moze w twoim otoczeniu to normalne ze wszyscy klamia i sa bez honoru i pleta trzy po trzy. Zreszta My, Wy, ja, Ty to nie istotne watek byl o Carlo wiec o nim sie wypowiadalismy, nikt tutaj nie jest na nikogo obrazony. Aby byc obrazonym trzeba kogos znac osobiscie. Carlo ani mi brat ani swat. Wypowiadal sie o Romie i to publicznie wiec teraz kibice Romy maja prawo sie wypowiedzec o Nim, czego nie ogarniasz?

 • abruzzi; 3 godziny temu

  I jeszcze poszedł do merdasow. Ale kaska w jego przypadku robiła swoje.

 • Gregu; 4 godziny temu

  Kurest*em jest właśnie składanie obietnic bez pokrycia, ta rzecz wkurza mnie niesamowicie

 • mold; 4 godziny temu

  Czyli ogólnie masz w pompie jak ktoś coś obieca?

 • Valtaire; 4 godziny temu

  Skłamał? Ty nigdy nie zmieniłeś zdania po powiedzeniu czegoś? A nawet jeśli by skłamał w celu budowania swojego wizerunku to co z tego? Większość z was robi tak samo na okrągło. A to ze wy się zachowujecie jak nie bardzo rozgarnięte dzieci obrażone na dorosłego, to w sumie nie moj problem na szczescie. Ale z kim ja w ogóle rozmawiam...

 • KibicRomy; 5 godzin temu

  trochę szacunku do rywala.

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. Juventus Turyn 38 95
2. SSC Napoli 38 91
3. AS Roma 38 77
4. Inter Mediolan 38 72
5. SS Lazio Rzym 38 72
6. AC Milan 38 64
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
38 kolejka - 19-20 maja 2018
 • Juventus
  2 : 1
  Verona
 • Genoa
  1 : 2
  Torino
 • Milan
  5 : 1
  Fiorentina
 • Cagliari
  1 : 0
  Atalanta
 • Chievo
  1 : 0
  Benevento
 • Napoli
  2 : 1
  Crotone
 • Spal
  3 : 1
  Sampdoria
 • Udinese
  1 : 0
  Bologna
 • Lazio
  2 : 3
  Inter
Ankieta

Obecnie żadna sonda nie jest aktywna

Ranking graczy / typera
Poz. Użytkownik Pkt
1 Wuju 21726
2 Diodati 17912
3 Kamil90 7830
4 Marmro90 2820
5 shq79 2363
Ostatnio na forum
Statystyki strony