Il Tempo: Kondycja Zalewskiego nie powoduje zmartwień

Jak podaje dziennik, kondycja Zalewskiego po meczu z Tottenhamem nie budziła wielkiego niepokoju. Dziś gracz powinien przejść badania i jeśli nawet dadzą dobre wyniki, Polak zostanie oszczędzony w niedzielnym sparingu z Szachtarem.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – E.Zotti) Jeśli w sobotnim sparingu z Tottenhamem było coś niepasującego do całości , to chodzi bez wątpienia o skręcenie stawu skokowego przez Nicolę Zalewskiego po zderzeniu z Dierem. Skrzydłowy Giallorossich był zmuszony usiąść na ławce z workiem lodu zaaplikowanym na bolącej kostce. 

Dziś, po dniu odpoczynku, który dał drużynie Jose Mourinho, Zalewski zostanie zbadany przez sztab medyczny Giallorossich. Po meczu z Kogutami stan gracza nie budził niepokoju, ale możliwe, że z powodów ostrożnościowych, zostanie oszczędzony w ostatnim sparingu z Szachtarem Donieck, zaplanowanym na niedzielę na Olimpico.

Żadnych problemów nie ma z kolei Lorenzo, który wrócił z izraelskiego wyjazdu z czterema szwami na prawej brwi, po tym jak został przypadkowo trafiony łokciem. Dziś o 17 zespół wróci do treningów w centrum im. Fulvio Bernardiniego. Do startu sezonu ligowego pozostało trzynaście dni i Roma zaczęła już rozgrzewać silniki.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • sirWojciechVojas
  1 sierpnia 2022, 12:17

  Proponuję słowo kondycja tłumaczyć jako stan, bo po polsku jest trochę inny wydźwięk.

  • volt17
   1 sierpnia 2022, 12:56

   Kondycja w języku polskim nie oznacza tylko wydolności ale również stan zdrowia