Il Tempo: W południe z Sunderlandem

Dziś o 12 zespół Giallorossich rozegra swój drugi sparing tego lata. Rywalem będzie Sunderland, który również wybrał Portugalię na przedsezonowe zgrupowanie.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – E.Zotti) Od razu z Sunderlandem. Zgrupowanie w Portugalii rozpoczyna się pierwszym prawdziwym sparingiem w precampionato Giallorossich. Dziś rano o 11 (12 we Włoszech) ludzie Mourinho staną do walki z Sunderlandem na boisku stadionu Municipal di Albuferia, aby rozpocząć grzanie silników przed sezonem, który otworzy się oficjalnie 14 sierpnia.

Również dziś Special One wystawi trójkę w obronie, – która była zastosowana przez większą część meczu z Trastevere – a zespół zostanie prawdopodobnie złożony niemal w całości z piłkarzy, którzy trenowali w Trigorii w pierwszym tygodniu pracy. Pellegrini i inni gracze drużyn narodowych – za wyjątkiem Kumbulli, Zalewskiego i Shomurodova, którzy stawili się już na początku – dołączyli do drużyny w poniedziałek. W trakcie zgrupowania Roma zagra też w sobotę z Portimonense, 19 ze Sportingiem Lizbona i 23 z Niceą.

Zespół wylądował w Portugalii wczoraj wieczorem, po tym jak wyleciał o 15 z Fiumicino: drużyna i sztab techniczny wybrali San Rafael Atlantico w Albuferii jako generalną kwaterę, gdzie spędzą najbliższych dziesięć dni. Mourinho powołał na portugalski wyjazd 29 graczy. Wśród nich nie ma Justina Kluiverta, który znajduje się na drodze opuszczenia klubu, gwarantując cenny wpływ kasie Giallorossich. Wśród powołanych znaleźli się Tripi, Volpato, Ivkovic (wydaje się, że zrobił wrażenie na Mourinho), Darboe, Calafiori i Faticanti.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • grigorij1863
    13 lipca 2022, 10:59

    Ivkovic ten co ma 16 lat?

  • abruzzi
    13 lipca 2022, 11:26

    Tak, on gra ciągle z o rok starszymi, odkąd został do nas sprowadzony i teraz, gdy powinien trafić do Under-17, trafi prawdopodobnie do Primavery, bo w U17 grał w poprzednim sezonie.