Il Tempo: Villar wraca, Westerlo chce Reynoldsa

Villar wraca do Trigorii, z kolei C.Perez, Kluivert, Reynolds i Vina mogą pozostać w aktualnych klubach. Sytuacja jest rozwojowa.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Gdy tylko skończył się sezon, przyszedł czas mercato. Oprócz odnowień umów graczy, którym wygasają kontrakty, Tiago Pinto pracuje nad umieszczeniem gdzie graczy, którzy zostali oddani w poprzednim sezonie na wypożyczenia i którzy wrócą do Trigorii na koniec miesiąca. 

Pięciu graczy przykuwa uwagę dyrektora Giallorossich: pierwszym jest Gonzalo Villar. Hiszpański pomocnik wróci do Romy po sezonie w Getafe. Nie zostały spełnione warunki przymusu jego wykupu: obok utrzymania zespołu trenowanego przez Bordalasa gracz nie osiągnął ustalonej liczby występów.

Podobnie wygląda sytuacja Bryana Reynoldsa. Westerlo nie skorzysta z prawa wykupu Amerykanina, gdyż cena jest uznawana za zbyt wysoką. Jednakże belgijski zespół chciałby go zatrzymać i już sformował Giallorossim nową propozycję, ze zgodą piłkarza, który rozmawiał z Tiago Pinto.

Bournemouth tymczasem ocenia możliwość wykupienia Viny: angielski zespół ma czas do 30 czerwca, aby wpłacić 15 mln euro żądane przez Giallorossich by zatrzymać Urugwajczyka.

Wykupiony przez Celtę Vigo nie zostanie Carles Perez. Hiszpański zespół, również z uwagi na wygasający w 2024 roku kontrakt byłego gracza Barcelony, może zażądać od Romy zniżki w relacji do ustalonych przy wypożyczeniu 10 mln euro.

Do określenia pozostaje też przyszłość Kluiverta. Valencia nadal planuje przyszły sezon, zaczynając od trenera, ale może zatrzymać gracza.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Werewolf
  6 czerwca 2023, 10:29

  Domyślnie wszyscy do odstrzału, choć pewnie jak się mercato nie poukłada, to będą rozważane opcje Kluiverta za Szarego lub Viny za Spinę. O pozostałych szkoda gadać. Vina o dziwo błysnął w paru meczach grającego ofensywnie Bournemouth, ale dla Jose wiemy jaką ma wartość…oby go wykupili. Kluiverta osobiście bym nie chciał znów w Rzymie, choć może on coś tam się poprawił i byłby przydatny?…nie wiem, nie oglądam tamtej śmiechowej ligi.

 • Luke
  6 czerwca 2023, 12:44

  Celta podobno nie będzie narzekać na brak kasy, bo mają jakąś perełkę, która w okienku może odejść za 30 albo więcej baniek, więc niech się nie wygłupiają tylko z 6-7 baniek rzucą na Peresa. Ciągnął ich grę w tym sezonie.
  Kluivert też Valencję sam prawie utrzymał, więc z 10, Vine może się uda gdzieś upchnąć jak Bounemout uzna ze 15 to wiele. Może wpadnie z 10 baniek z Frattesiego, jeżeli go puszczą do Anglii.

  • koston
   7 czerwca 2023, 13:23

   Czy ja wiem czy tak ciągną – 3 gole i 5 asyst to trochę mizerny wynik. A ten talent to Gabri Veiga, środkowy pomocnik który jak dobrze pamiętam strzelił 11 goli, i był zaraz po Aspasie najlepszym strzelcem w sezonie dla Celty. Roma chciała 10 mln za Carlesa i w sumie nie dziwi mnie, że Celta nie chce dać takiej kasy. Max 4-5 mln w takiej formie.

  • Luke
   7 czerwca 2023, 20:28

   Z pucharem hiszpanii miał 5 goli, 6 asyst, gdzieś słyszałem, że początek sezonu miał średni, ale później już był ważny dla drużyny. Udział przy 11 golach w drużynie walczącej o utrzymanie to chyba nie jest dorobek, godny 4 baniek? W lepszej drużynie mógłby z 15 punktów w punktacji kanadyjskiej.
   5 baniek kosztował Villar przychodzący nie wiem czy z drugiej ligi hiszpańskiej.